Володимир-Волинський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Волинській області інформує, за 2017 рік по району зареєстровано 188 народжень.  З них 101 дівчинка та 87 хлопчиків.

Відповідно до вимог статті 144 Сімейним кодексом України батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати її народження в державному органі реєстрації актів цивільного стану. Невиконання цього обов’язку є підставою для покладання на них відповідальності, встановленої законом ( накладення штрафу у розмірі від 1 до 3 неоподаткованих мінімумів доходів громадян).   По району за 2017 рік було складено 10  адміністративних протоколів.

Згідно частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, якщо мати дитини не перебуває в шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини провадиться за прізвищем матері, а ім’я та по батькові батька дитини записується за її вказівкою, зареєстровано 30 дітей.

Щоб зробити маленький внесок для комфорту жінок, які народжують майбутнє покоління, з метою реалізації сервісів Міністерства юстиції України, запрацював Пілотний проект Міністерства юстиції України по отриманню свідоцтва про народження дитини безпосередньо у пологовому будинку.  Володимир-Волинським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану запроваджено проведення державної реєстрації народження дитини та видачі свідоцтв про народження дітей у пологовому будинку, що зменшило кількість зареєстрованих народжень дітей в Устилузькій міській та сільських радах району.

Зараз багато наших громадян проживають на тимчасово окупованій території України (ТОТУ). Вони створюють сім’ї, народжують дітей. Проте мало хто з них отримує свідоцтва про народження для своїх діточок, народжених після 01.03.2014, згідно з українським законодавством. Відбувається це переважно через незнання процедури реєстрації народження.

Відповідно до ст. 257-1 Цивільного процесуального кодексу України, заява про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України подається до суду на території України,   заява щодо реєстрації народження дитини була подана батьками з рішенням Володимир-Волинського міського  суду до Устилузької міської ради, де і було складено актовий запис про народження.

Найбільш вживані імена:  для дівчаток: Ангеліна, Вікторія, Анна, Злата, Софія; для хлопчиків: Максим, Олександр, Костянтин, Тимофій. Рідковживані: для дівчаток — Єва, Ярина, Каміла, Поліна, Лія; для хлопчиків –  Альберт, Дарьюш, Мирон, Веніамін.

Начальник  відділу  Тетяна  Юхимюк

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!