Володимир-Волинський історичний музей імені Омеляна Дверницького відвідали директор ТзОВ «Гербор Холдинг» Олег Борбелюк та депутат Володимир-Волинської міської ради Руслан Мороз, котрі свого часу відгукнулися на прохання адміністрації музею допомогти  коштами для  викупу у приватної особи артефактів у вигляді наконечника на спис, якому не менше  5 тис. років, та бронзову іконку перших часів Хрещення Русі, на якій зображено Матір Божу з немовлям.  Ця спадщина предків, яка віднайдена у селі Свійчів та на кордоні Горохівщини, завдяки фінансовій підтримці місцевих меценатів поповнила  виставкові вітрини однієї з найдавніших збірок старожитностей Волинського краю.

Після знайомства з   унікальними знахідками та узгодження певних документальних формальнестой щодо їх передачі у фонд музею,  директор  Володимир Стемковський   провів особисто екскурсію музейними залами, де зібрані досить унікальні експонати, серед яких старовинні ікони, деякі з них датовані 15 століттям, практично ровесники творів Мікеланджело.

Олег Борбелюк та Руслан Мороз  обійшли усі виставкові зали, поділилися враженнями, озвучили своє бачення зберігання унікальних експонатів та на прохання  Володимира Стемковського  пообіцяли виготовити й подарувати музею спеціальну дерев’яну підставку для двосторонньої ікони, яку, зважаючи на її унікальність, неможливо одночасно демонструвати для відвідувачів.

У той же день в історичному музеї   встановлювали ЛЕД (діодну)  підсвітку для експонатів. Надіємося, що завдяки новітнім технологіям згодом він набуде європейського обличчя. На часі  ремонт приміщення. Очікується остаточне узгодження документації.

Наприкінці зустрічі директор музею Володимир Стемковський ще раз подякував за розуміння, фінансову допомогу багодійникам.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!