Тему сьогоднішньої розмови підказала сама зима, точніше, як комунальні служби до неї підготувалися.  Дивлячись на стан більшості тротуарів та пішохідних доріжок,  можна сказати впевнено: місто Володимир-Волинський та район до снігопаду не готовий. Як і  безсилий перед ожеледицею.

Багато хто заперечить, що не все можна спихати на комунальників, які з 5-ї ранку чистять дороги, посипають їх піщано-соляною сумішшю. Це так. Але тільки центральні вулиці, бо по більшості бічних відгалуженнях  лопата трактора не пройшлася ні разу. Як і не ступила нога двірника. Можливо,  це не передбачено функціональними обов’язками.  А як же тоді людям ходити на роботу, дітям добиратися до школи?

Ми вже забули як виглядає грейдер, який декілька років тому  хоча б два рази на зиму проходився трасою державного значення на відрізку між Устилугом та  Володимиром-Волинським.  Тим, хто їздить до Польщі, доводиться самому пробивати дорогу у снігопади…

Прибирання тротуарів у місті досить болюча тема. Наскільки відомо, двірники прибирають місця загального користування та метуть і довбуть  лід там, де укладені договори між підприємцями та КП «Полігон». Звісно, є такі власники  торгової мережі, котрі крім східців до закладу намагаються ще й очитисти тротуари навпроти приміщень. Але таких можна на пальцях порахувати. Бо усі вони дбають, щоб покупець зумів зайти тільки до торгового закладу. А як він по тротуарі навпроти магазину йтиме чи падатиме, їх вже не хвилює.

Для того, аби нагадати про обов’язок прибирати навколо свого приміщення, повинна бути відповідна служба. Якщо не помиляємося, у місті такі обов’язки покладені на муніципалів. Тим більше, що в нещодавній розмові керівник муніципалььної служби наголосив, що  контроль за станом благоустрою  є одним із напрямків  роботи. Невже не можна привести до порядку не лише власників кафе, барів, магазинів, а й господарів приватних осель? Якщо не реагують на виховні заходи – треба складати протоколи про адмінпорушення та притягуватими усіх нерядивих до відповідальності. Ось вам і зайва копійка до бюджету, яку можна використати на придбання спецтехніки, мітел, шуфль та уніформи для комунальників.

Допоки хтось на когось киває, хтось розводить руками або  просто не виконує своїх службових обов’язків, до Володимир-Волинського ТМО з початку року   звернулося  із різноманітними травмами 222 людини, з яких -158 дорослих та 64 дітей. Відсотків 70 з усіх травм – вуличні травми, зокрема одержані під час падіння на слизькій дорозі.  У ці цифри входитиь статистика по місту та  району. То може, шановні голови влади, будь-то міської, територіальної чи районної, варто таки самим пройтися пішки своїми селами чи містами та відчути на собі усі принади не так зими, як роботи комунальних служб? Чи може вкотре перед виборами будете замилювати очі людям своїми агітаційними обіцянками?

І наостанок. Так і хочеться запитати будівельників, за якою технологією вкладається у місті бруківка? Невже під час підписання актів виконаних робіт важливо перевіряти тільки метраж чи площу? А хіба не варто спеціалістам перевірити, яка відстань між плиткою або бруківкою, чому між ними западини, в який потрапляють навіть широкі підбори? Чому за місяцьт після її вкладання доріжка нагадує слалом із впадинами та горбами? Та й де ж беруть ту бруківку, що навіть у суху погоду   можна скрутити ногу,  послизнувшись на її поверхні?

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!