Касаційний адміністративний суд Верховного Суду ухвалив перерахувати пенсії за позовами в судах колишніх співробітників органів внутрішніх справ. Про це Українським Новинам повідомила представник прес-служби суду.

Вона зазначила, що 15 лютого Верховний Суд вперше розглянув зразкову справу за поданням Харківського окружного адмінсуду і виніс по ньому рішення.

У цих справах один відповідач – Пенсійний фонд, аналогічні позивачі – пенсіонери органів внутрішніх справ і однакові позовні вимоги – перерахунок і виплата підвищених пенсій з 1 січня 2016 року відповідно до зміни законодавства.

Верховний Суд постановив задовольнити вимогу позивачів про перерахунок пенсій.

Рішення Верховного Суду застосовується до всіх аналогічним спорах в обов’язковому порядку.

  15 грудня 2017 року нові редакції Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства вступили в силу, де  вводиться поняття “зразкова справа” і “типова справу” для прискорення розгляду великої кількості однотипних адміністративних спорів.  Згідно із законодавством, якщо у  провадженні одного або декількох адміністративних судів знаходяться типові адміністративні справи, велика кількість яких визначає доцільність прийняття зразкового рішення, суд, який розглядає одне або більше таких справ, може звернутися до Верховного Суду з цим проханням.  У такій ситуації Верховний Суд розглядає зразкову справу як суд першої інстанції.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!