Уже зовсім скоро розлучитися в Україні стане значно простіше, втім, потрібно зібрати великий пакет документів, аби процес пройшов швидко та безболісно. Проте якщо у подружжя є спільні діти, єдиний вихід – звернутися до суду.

У першу чергу потрібно написати позовну заяву і сплатити судовий збір. Далі збираємо документи: копія паспорту, копія свідоцтва про шлюб та свідоцтва про народження кожного з дітей. І усе це краще попередньо завірити у нотаріуса, повідомляє “Народна Правда” із посиланням на Факти.

Наступним кроком є збір так званих доказів та залучення свідків. Доказами є фото, відеозаписи, аудіозаписи, результати експертиз, висновки спеціалістів, а також пояснення і свідчення людей. Якщо ж ви плануєте ставити перед судом запитання, з ким залишиться дитина, то обов’язково заздалегідь зробіть фотографії помешкання, де проживаєте, та усіх дитячих речей, включно з іграшками. Це свідчитиме про належні умови проживання дитини.

Уже з 2019 року всі ці документи можна буде подати, не виходячи з дому. Достатньо буде мати доступ до Інтернету та електронний підпис.

Будь-який учасник справи, включаючи звичайних людей або юристів, і відповідно керівників юридичних осіб, будуть мати змогу через власний електронний кабінет у відповідній системі від початку до кінця отримувати абсолютно всю інформацію щодо руху їхніх справ в електронному вигляді через відповідний сервер в мережі Інтернет.

Якщо один з партнерів не хоче розлучатися, суд відкладе судовий процес на час від одного до шести місяців. Усе залежить від причин, через які подружжя хоче розірвати шлюб. У цьому питанні суди аж надто прискіпливі.

Експерти рекомендують: перш ніж приступати до спірних питань поділу майна, варто просто офіційно розірвати шлюб. А вже опісля відкривати нове провадження, мовляв, так буде психологічно простіше.

Оскільки є випадки, коли через помсту чоловіки часто не дають колишнім дружинам дозволу на поїздки дітей за кордон. У новому законопроекті передбачено, що якщо батько не платить аліментів, то його дозвіл не потрібний.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!