У розвинених країнах час виходу людини на пенсію називають «вільним часом», «золотою порою», коли вона нарешті зможе дозволити собі пожити для себе, не будучи зобов’язананою нікому.  А чому тільки у розвинених країнах? Невже наші пенсіонери не можуть собі також дозволити пожити для себе, подорожувати світом та нарешті втілити примарну перспективу полежати в тіні пальм на екзотичних курортах?

Перспектива таки у більшості пенсіонерів  Володимирщини залишається примарною.

За інформацією начальника місцевого управління Пенсійного фонду Лариси Величко, середня пенсія по місту Володимиру-Волинському та району станом на 1 січня становила 2002 гривні. Ящо перевести у валюту, то 74 долари. Це в середньому.  Ось і доводиться найактивніших пенсіонерів здебільшого бачити в рейсових автобусах до Польщі.  І не   їдуть, щоб пройтися по Замостю або Варшаві,  а завезти хоча б норму цигарок, спиртного та купити додому промоційного йогурта чи кусок м’яса.

Звичайно, найперше, що відрізняє українського туриста-пенсіонера від туриста-пенсіонера з Європи чи США – це рівень матеріальної забезпеченості. Експерти кажуть, що некоректно навіть порівнювати можливості перших і других. І хоча матеріальна причина питання їхати чи не їхати за кордон є для пенсіонерів вагомою, але все-таки не вирішальною, бо  самі вони неохоче погоджуються на подорожі.

У розмові із керівником туристичної агенції «Море турів» Інною Коба-Цейко вдалося дізнатися, що все ж таки  кілька сімейних пар пенсійного віку з Володимира-Волинського дозволило собі нарикінці грудня,  упродовж січня придбати закордонні тури, тобто погуляти турецькими пляжами та відвідати піраміди Єгипту.  Проте таких «продвинених» небагато.

– Більшість дещо інакше дивиться на те, куди ж потратити свою пенсію. Якщо навіть й зекономлять певну суму, то   не підуть купуватим закордонний тур,  оскільки вважають, що корисніше ці гроші віддати дітям  на квартиру, її ремонт, або докласти внуку на машину. Окрім того, коли пенсійна пара  звертається до турагенції за путівками,  просить, щоб про це нікому не говорили. Особливо сусідам,   – зазначає в розмові пані Інна. – Багато хто думає, що путівка до Туреччини або Єгипту дуже дорога. Звісно, що 300 -500 доларів  за сімейний тур є немаленькою сумою, проте той же відпочинок на Світязі влітку може вартувати  удвічі більше.

Із цим сперечатися важко. Як і з тим, коли проживає сім’я із двох пенсіонерів, дохід яких становить в середньому 4000 гривень на місяць, таким ніколи не світитиме закордонний тур. Хіба що доведеться відкладати гроші зо два роки. Якщо не більше….

Експерти говорять, що в майбутньому ситуація зміниться на краще і українські пенсіонери також активно подорожуватимуть. Але це при умові, коли  зростатиме рівень життя, люди будуть переходити до сучасного світосприйняття, змінюватимуться матеріальні умови… Ось тільки коли це буде – гадати важко.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!