На одній із оперативних нарад у Волинській  ОДА  прозвучало питання про реорганізацію деяких закладів професійно-технічної освіти області. У ці наміри входять Володимир-Волинське вище професійне училище, Оваднівський професійний ліцей та  Локачинська філія.

Виданню вдалося поспілкуватися із заступником директора Володимир-Волинського вищого професійного училища Володимиром Пашко, і з’ясувати, що саме зміниться у роботі навчальних закладів? Чи не доведеться скорочувати викладачів? І чи не зменшиться кількість спеціальностей?  Насамперед, він зазначив, що планується  утворити Володимир-Волинський центр профтехосвіти шляхом приєднання Оваднівського професійного ліцею та його Локачинської філії. Однак поки що це на рівні намірів, оскільки   наказу Міністерства освіти з даного питання   не видано. Як і невідомо, хто ж візьме на себе його фінансування: держава, область чи місто.

За попередньою інформацією,  реорганізація не має торкнутися скорочення основного штату, тобто педагогічних працівників, майстрів та технічного персоналу. Просто на базі центру профтехосвіти буде утворена централізована бухгалтерська служба, яка осблуговуватиме усі ці професійні заклади під єдиною назвою.

Не планується скорочення переліку робітничих спеціальностей. Як наголошує Володимир Степанович,   можливо навіть потрібно буде одержати  ліцензії  для введення додаткових  або розширення переліку робітничих професій.

Усе нове завжди зустрічається з острахом та хвилею обурень. Проте кожна реорганізація відбувається у зв’язку із певними моментами, зокрема зменшенням кількості абітурієнтів, які бажають навчатися у заладах професійної освіти. Це вже стало проблемою в області. Підсумовуючи, Володимир Пашко наголосив: «Головне, аби було кому навчатися».

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!