Ось уже впродовж багатьох років Володимир-Волинський підтримує тісні партнерські зв’язки з польським містом-побратимом – Грубешовом. Завдяки співпраці із закордонними партнерами два роки тому було реалізовано міжнародний проект «Чиста вода на Побужжі», що дало змогу  оновити систему водопостачання в місті.

У п’ятницю делегація у складі працівників Володимир-Волинського міськвиконкому та місцевих депутатів у рамках підписаної угоди про співпрацю  побували у гостях у польських колег. Волиняни мали можливість побачити як відбувається засідання сесії міськради, завітати на підприємство водопостачання, з яким реалізовувався спільний  проект, дізнатися як впроваджуються проекти енергоефективності та комплексної термомодернізації будинків. Окрім того, обговорили актуальні теми щодо реформ, організації роботи самоврядування та охорони навколишнього середовища.

Так, у Грубешові проживає 18 тисяч населення. Бюджет міста становить 73 мільйони злотих, не враховуючи грантових коштів.  Чисельність депутатів налічується 15 осіб, що у два рази менше ніж у Володимирі. Цікавим для українських партнерів стало те, що на час роботи у сесійній залі народні обранці отримують зарплатню. Голосування проходить шляхом підняття рук. Сесійний період майже нічим  не відрізняється від нашого. Більшість питань, що виносились на розгляд засідання, стосувались благоустрою міста. Варто додати, що є серед польських депутатів і своя опозиція, й активісти.

Зацікавило питання схеми сортування сміття, яка діє з 1 липня минуло року. Її суть полягає у розділенні різних його видів на чотири категорії – скло, папір, пластик і метал та харчові відходи, кожній з яких відповідає певний колір контейнера. Ті, хто не хоче сортувати сміття, платить за його вивезення 17 злотих, що на 6 злотих більше ніж сплачують ті, хто розділяє. Нова схема у Польщі повинна виконуватись в обов’язковому порядку, оскільки у випадку її невиконання країна не може розрахувати на кошти від ЄС для розвитку переробної галузі, а це 1,3 мільярда злотих. Окрім того, якщо сміття не сортуватиметься, виконання ще однієї вимоги Євросоюзу – переробляти половину відходів буде неможливо. Ця загрожує країні штрафом. Шляхом тендерів обирається підприємство, яке займається утилізацією. Одне з таких, знаходиться у Хелмі.

У розмові не оминули питання «антибандерівського закону», який нещодавно підписав Президент Польщі. На що польські партнери зазначили, невідомо хто і для чого розпалює ворожнечу між народами, однак попри усі намагання не вдасться зробити ворогами українців і поляків. І додали, що закон жодним чином не позначиться на подальшій співпраці та дружніх стосунках з Україною, зокрема нашим містом, яке являється не тільки найближчим сусідом, а й другом.

Побувала волинська делегація у гостях у бургомістра Томаша Зайонца, відвідала  пам’ятки культури, ознайомилася з їх історією. Про одну з яких варто кількома словами розповісти. Це – православна Успенська церква, побудована у 1873 році, витримана у візантійському стилі. Іконостас виготовлений з дуба з позолоченими скульптурами. Родзинкою, до речі єдиної у Європі святині, є її 13 куполів.

Насамкінець, серекретар міськради, заступник міського голови Олег Свідерський подякував за гостинність та запросив польських колег на засідання сесії міськради, яке відбудеться 1 березня.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!