Місяць тому у  міськвиконкомі відбулося представлення та обговорення проектів реконструкції центральної частини міста, які представили на огляд громадськості архітектори-дизайнери Андрій Гнатюк, Тарас Дукельський, Сергій Ничипорук та керівник компанії проектного об’єднання «Укразахідурбанізація» Михайло Габрель. Роботи різнилися своїми стилями але кожна була варта уваги.

Одним із питань під час обговорень, на якому ставився акцент, – перенесення обеліска Слави, який понад півстоліття підноситься площею Героїв.  Ця тема активно піднімалась й у соцмережах. Хтось вважає, що пам’ятці пострадянського періоду, яка є могилою, не місце у центрі.  До речі, саме такої думки дотримується голова Фонду «Матері Божої неустанної помочі» Микола Гінайло. Звучали пропозиції перенести обеліск до меморіалу жертвам фашизму, відомого у місті як плачуча мати. Зокрема говорилось і про те, що потрібно подумати над загальним меморіальним комплексом із Алеєю Слави на честь воїнів радянської армії, УПА та теперішнім героям – бійцям АТО. Директор історичного музею Володимир Стемковський висловив думку, що найкращим  місцем для неї є територія військкомату. Скільки людей – стільки думок.

   Видання «Володимир Медіа» вирішило поцікавитись у містян їхньою думкою: чи варто все ж переносити обеліск Слави і оголосило опитування на сайті. В результаті, «проти» проголосувало 67 відсотків (3432 голоси), і «за» – 33 відсотки (1704 голоси).

Як бачимо, більшість володимирчан не готові до таких змін, і вважають, що пам’ятка  має залишитись, адже це – частина історії стародавнього Володимира. І колись солдати Другої світової теж боронили  Україну й місто зокрема, як сьогодні це роблять нинішні захисники на сході, імена яких теж увійдуть в історію.

Як вирішуватиметься дане питання – дасться знати. Попереду – громадські слухання, на які виноситиметься ця тема, і кожен зможе висловити власну думку. Тож якою повинна бути центральна частина Володимира, залежить від нас, містян.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!