Міністерство освіти і науки України розмістило на сайті для публічного обговорення проект Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти.

Проект документу описує механізми зарахування дітей до початкової (1-4 клас), базової (5-9 клас) та старшої (10-11 клас) школи.

Зокрема, новий порядок зарахування до початкової школи ґрунтується на засадах її територіальної доступності.   Переходити з однієї школи в іншу можна при наявності там вільних місць. Гімназії і ліцеї, за запропонованим МОН порядку, мають право проводити конкурс на зарахування.

Територіальний принцип

У законі “Про освіту” закріплено право отримувати базову середню освіти в найбільш доступному і наближеному до місця проживання освітньому закладі. МОН не передбачає, що для зарахування діти повинні проходити конкурсний відбір.

Для зарахування першокласників територіальний принцип грає першочергову роль. Батьки майбутніх школярів повинні подати  додатково  один з чотирьох документів, який підтверджує територіальну приналежність і право вчитися саме в цій школі:

  • паспорт з реєстрацією або документи з даними про реєстраці ( тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту або посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, вид на проживання);
  • довідка про реєстрацію дитини або одного з батьків з органу реєстрації;
  • виписка з Єдиного демографічного держреєстру про реєстрацію дитини або одного з батьків;
  • копія документа про право проживання дитини або одного з батьків: документ про право власності на житло, нотаріально завірений договір про право використання житла або нотаріально завірений договір про оренду житла.

Для зарахування в школу, незалежно від того, до якого класу йде дитина, потрібен стандартний пакет документів:

  • заяву одного з батьків, написане особисто. Якщо дитина повнолітня, вона може сама написати заяву;
  • копія свідоцтва про народження або документа, що посвідчує особу;
  • довідка №086-1 / о (копія або оригінал). Але при зарахуванні оригінал все одно необхідно буде подати;
  • документ про освіту: табель або інший документ (оригінал або копія, але при зарахуванні потрібно буде принести оригінал).

Зараховування  першокласників 

До 23 квітня школа визначає кількість місць в першому класі і до 31 травня можуть подати документи на зарахування батьки тих дітей, які мають на це першочергове право.

1 червня в школі вже будуть сформовані списки першокласників  і стане  зрозумілим, скільки вільних місць залишається. До 15 червня там прийматимуть заяви про зарахування від усіх бажаючих.

Якщо дітей буде більше, ніж вільних місць, МОН пропонує додаткові, крім територіального, принципи зарахування: пріоритет буде у тих дітей, чиї брати або сестри вже вчаться в цій школі або якщо хтось із їхніх батьків працює в школі

МОН вказує, що школа повинна зробити все можливе, щоб  в перший клас були зараховані всі діти за територіальним принципом, а для цього потрібно ініціювати позмінне навчання, створити додаткові або спеціальні класи.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!