З 15 березня змінюють правила поховання українців. «Поправки Лозового» до Кримінального кодексу України, які у народі вже охрестили «Ні живим, ні мертвим», принесуть чимало проблем для родичів покійників. У Володимирі-Волинському люди також почали бити на сполох, про що наголосила на оперативній нараді  керівник «Ритуальної служби» Ганна Кушнірук.

Через нові правила морги не зможуть прийняти тіло без проведення судово-медичної експертизи. Раніше її міг призначити слідчий. Та це вже не у його компетенції.

З 15 березня цим правом наділили суд. Служитель Феміди має 72 години, аби схвалити рішення: давати або не давати  згоду на проведення судово-медичної експертизи. Простіше кажучи: поховати померлого можна буде лише за рішенням суду. А якщо суддя вирішить не дати згоди? Що тоді?

Юристи вже хапаються за голову. Оскільки вважають, що через ці поправки робота слідства і суддів виявиться паралізованою.

Експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський переконаний, що це призведе до справжнього колапсу і перевантаження суддів та моргів. Про це повідомляє Громадське радіо.

«Людину, яка навіть померла вдома, без дозволу з суду та без експертизи не можна буде поховати. Уявіть, що станеться. В Україні за статистикою помирає 1600-1800 людей на день. І всі дозволи на захоронення повинні давати суди. По-перше, це призведе до певного колапсу і перевантаження суддів. З іншого боку, це ще й навантаження на морги», – констатував він.

Це вже друге безглузде нововведення, з яким доводиться миритися українцям під час констатації смерті. Декілька років тому аби поховати людину, окрім лікаря, поліцейського, ще потрібно було викликати представника прокуратури. Однак згодом останнього вивели із цього переліку, внісши правки у відповідний закон.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!