На Волині тепер допомагають хворим на рак прямої кишки, яким раніше в Україні відмовляли в операціяхВолинські лікарі навчились використовувати гідроскальпель, котрий не ріже, а розтинає тканини водою під тиском, – про це пише “Вголос”.

“Треба і вміти користуватися, і любити техніку, котра прийшла до медицини з авіаційної галузі. Там подібні прилади використовують у датчиках положення”, – каже хірург Олександр Зінчук.

Науковці однієї з найдавніших кафедр авіаційного університету завдяки струменевій технології навчилися також різати граніт, чистити метал, прибирати злітну смугу від гуми. Після цього вирішили свій метод випробувати на органічних тканинах. Матеріал для випробувань купували на базарі у м’ясному відділі. За наслідками дослідів апарат удосконалювали до рівня, коли діаметр струменя дорівнює цівочці води, випущеній зі шприца.

Інструмент виготовили на підприємстві, що раніше працювало на космос – конструкторському бюро арматуробудування. Гідроскальпель повністю автономний, він живиться від кисневих балонів, які використовують драйвери. Його властивості дозволяють проводити дуже складні операції та видаляти врослі в сусідні органи пухлини, де жоден інший хірургічний інструмент упоратися нездатен.

У лікарні вже зробили з півсотні операцій гідроскальпелем. Після цього 70% пацієнтів долали онкологію. Тепер у Луцьку сміливо беруться за випадки, які раніше вважалися неоперабельними, та дають надію хворим на рак прямої кишки у надскладних ситуаціях.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!