У залі засідань міськвиконкому відбулися громадські слухання, на яких обговорювалось питання щодо підвищення вартості проїзду у міському пасажирському транспорті, що працює у режимі маршрутного таксі. Насамперед здивувала кількість охочих взяти у них участь, правильніше, майже їх відсутність. Бо окрім представників преси та влади, а також перевізників та голови Володимир-Волинської спілки ветеранів, учасників та інвалідів АТО Юрія Степанюка, нікого не було. Таке враження, що усім байдуже, за скільки вони їздитимуть містом. Тим більше, що захід був анонсований завчасно.

Отож, розглянувши звернення приватних перевізників щодо підвищення тарифу на перевезення пасажирів, виконкомом міськради прийняв рішення – підняти ціну за проїзд до 4 гривень, для дітей віком від 6-15 – до трьох. Варто зазначити, що такі міста як Ковель та Нововолинськ вже  підвищили вартість перевезень. Як зазначив заступник міського голови Ярослав Матвійчук, таке рішення є обґрунтованим, оскільки зросла вартість паливно-мастильних матеріалів, обслуговування транспорту, заробітна плата у людей. Водночас звернувся до перевізників з проханням: до завершення навчального року не піднімати ціну для школярів. На що ті одностайно погодилися, але внесли свої поправки. А саме, дві гривні діти сплачуватимуть до 20-ї години, далі вартість проїзду становитиме 3 гривні.

Перевізник Ігор Павловський зазначив, підвищити тариф варто було до початку зими. І додав, що для людей не важливо, скільки платитимуть за перевезення, головне  аби їхати.

-У селах ніхто ніколи не питає ціну, для усіх головне, щоб водій дотримувався графіка, – говорить він. – Зверніть увагу, скільки сьогодні прийшло пенсіонерів, переважна більшість яких є пасажирами. Жодного. Те саме можна сказати й про інших містян. Їм це не цікаво. Якщо не підняти ціну, завтра нікому буде возити. Ми вже маємо значне зменшення кількості маршруток. Для прикладу: «дев’ятка» вже не їздить, № 21 теж «з’їхав з дороги», №8  відмовляється їздити, бо по 3-5 чоловік на рейс ніхто не буде возити. З водіями назріває проблема. Є побоювання, що влітку не буде кому працювати, бо за такі гроші  ніхто не хоче. Чесно кажучи, 4 гривні – ціна, яка дозволить протриматись до кращих часів. Вона не рятує ситуації.

Депутат міської ради Ярослав Жук назвав обговорення нелегітимним і додав, що рішення щодо підвищення тарифу на перевезення, при бажанні, можна скасувати через суд. Водночас не заперечував, що вартість проїзду має змінитись. Та для цього варто знати доходи й витрати перевізників, тоді можна буде говорити про суму. І запропонував перевізникам запровадити систему електронного квитка та придбати спеціальне обладання.  Це дасть змогу забезпечити прозорий облік надходжень і, відповідно, встановити справедливі тарифи на проїзд у громадському транспорті.

Члена громадської ради Миколу Гінайла цікавило питання кількості пільговиків на один рейс, чи вказані місця у транспорті для людей з інвалідністю, а також на який період виділяються кошти на перевезення тисячного пасажиропотоку, і чи є бажаючі взяти на безоплатній основі автобуси, що є у власності КП «Полігон»?

Начальник управління ЖКГ і будівництва міськвиконкому Віктор Фіщук пояснив, згідно домовленості з перевізниками, на один рейс дозволяється брати два пільговика, за які ніхто не повертає кошти. Щодо місць для людей з інвалідністю, перевізники розповіли, що вони завжди були і є, та от з позначками проблема. Бо скільки їх не наклеюють, знаходяться пасажири, яким вони заважають. Про комунальні автобуси, яких володимирчани називають «гармошки» власники перевезень зізнаються, що вони не тільки не зручні у користуванні, оскільки ними не має можливості розвернутися на дорогах, якими курсують маршрутки, а й економічно не вигідні.

Голова Зимнівської ОТГ Вячеслав Католик подякував перевізникам Павловському та Тищуку за розуміння та хорошу роботу. Оскільки не кожен власник маршруту погодиться пускати автобуси у села. Насамперед через поганий стан доріг. Тому у деякі населені пункти транспорт не доїжджає тижнями, і люди змушені добиратися до міста своїм ходом. Тож для них будь-який рейс є на вагу золота, і про вартість перевезення вже ніхто не говорить. Очільник громади звернувся до перевізників з проханням не зменшувати кількість маршрутів і не змінювати графіку, до якого усі звикли.

Насамкінець, прийшли до висновку, що вартість перевезення в межах міста для дорослих підняти до 4 гривні, для дітей до завершення навчального року він станвитиме  2 грн. Доїзд до села Зимне коштуватиме 5 гривень, до Фалемич, Шистова і Горичева – 6, до дачних масивів Марс та Сонячний – 6,50, а на перевезення дитини віком від 6 до 15 років – 3 гривні. 

Згідно опитування, яке проводило наше видання за кілька днів до громадських обговорень, у ньому взяло участь 354 респонденти. З них 36 % (123 голоси) вважають, що якість послуг не відповідає вартості. 34 % (122 голоси) дотримуються думки, що нинішні тарифи є необгрунтованими. 14% (51 голос) вважають, що більше плата – необгрутована. Тих, кому байдуже – 14 (49 голосів) і 3% (9 голосів) – пільговики.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!