Про цей випадок написала науковий співробітник історичного музею ім. Дверницького Ганна Доскоч на своїй сторінці  у Фесйбук.  У сквері, що біля історичного музею, працівники ЖЕКу займалися зрізанням старих дерев, а обрізані колоди стовбурів привозили на територію контори. Одна з її, Алла, проходячи повз гору деревини, почула дивні звуки, схожі на пищання. Коли ж придивилася, в одній з колод, у якій утворилося дупло, побачила маленьких кажанів, які, збившись докупи, перелякано визирали.

Жінка знайшла номер пані Ганни,  бо зізнається, не знала, куди і повідомила про знахідку. Та, у свою, чергу,  зателефонувала до директорки Луцького зоопарку Людмили Денисенко і попросила поради, бо не мала уяви, що потрібно робити з цими  малюками, адже до того бачила кажанів лише за склом. У розмові пані Людмила дала необхідні рекомендації і запропонувала привезти летючих мишей до зоопарку.

Розуміючи, що у сквері могли лишитись інші кажани, Ганна разом з директором історичного музею Володимиром Стемковським  пішли на місце зрізаних дерев. Біля одного з пеньків, який утворився після обрізки, лежали три замерзлі тільця.  Як пише жінка,  їх  може бути більше, оскільки невідомо, чи немає ще кажанів в інших стовбурах. На щастя, трьох малюків вдалося врятувати і перенести до інших, які чекали на території ЖЕКу.

Далі, зізнається рятівниця, довелося робити те, чого ніколи не робила – діставати їх з дупла і перекладати у коробку. Жінка не приховує, що побоювалась брати  руками. Але іншого виходу не залишилось, бо морозну ніч могли б не пережити.

Збившись до купи, летючі миші переночували у приміщенні  ЖЕКу, а наступного дня Ганна разом із чоловіком відвезли їх до Луцького зоопарку, де про них подбають. Дорогу допомогли оплатити небайдужі володимирчани: Наталія Шандалко, Олег  Тимосевич,  Віталіна Макарик  та Ярослава Вознюк. Частину зібраних коштів, що залишилися, віддали у зоопарк на утримання  знайд.

Як додає на своїй сторінці директорка Луцького зоопарку Людмила Денисенко, не пощастило врятованим кажанам обрати сховище в дереві, яке зрізали. Зате пощастило з небайдужими людьми, котрі  долучилися до їх порятунку.

Фото взяті зі сторінок Людмили Дениченко та Ганни Доскоч.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!