Профільний парламентський комітет Ради схвалив внесений і зареєстрований проект закону №7489 про заборону фізособам-сільгоспвиробникам продавати домашнє м’ясо і сало з 2020 року. Про це пише «HUBS» з посиланням на членів агрокомітету ВРУ, передає TBi.

Як вказується на офіційному сайті парламенту, проект рішення був поданий групою авторів на чолі з нардепами Олександром Бакуменко (БПП) і Петром Юрчишиним (БПП).

Законопроект передбачає введення  з 1 січня 2020 року заборони використання м’яса та інших продуктів забою, отриманих в результаті забою не в бійні, яка має експлуатаційний дозвіл. Заборона не стосується лише випадків власного споживання такої продукції.

Як відомо, чинний ЗУ «Про основі принципи і вимоги до безпеки і якості харчових продуктів» передбачає введення цієї заборони з 1 січня 2025 року і дозволяє реалізацію м’яса на агропромисловому ринку кінцевого споживача в межах 50 км від місця забою або в області, в якій він здійснений.

Автори законопроекту №7489 основною метою проекту рішення назвали попередження поширення особливо небезпечних хвороб тварин, а також підвищення відповідальності операторів ринку щодо забезпечення простежуваності та безпеки харчових продуктів.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!