З 1 вересня увійдуть в дію нові Стандарти  освіти, які передбачають 12 років навчання. Саме про це інформував керівник освітян Володимира-Волинського В’ячеслав Петрук 21 березня на засіданні виконавчого комітету. За цими новаціями вчителі перших класів зобов’язані пройти акредитацію, адже докорінно змінюються підходи до організації навчального процесу, а для першачків – створюватиметься нове освітнє середовище. Класні кімнати повинні набути нового обличчя, на що школам міста  виділено 101 тисячу гривень. На базі ЗОШ №5 для першачків з 1 вересня запроваджуватиметься повний день. Заробітна палата вчителям має зростати до розміру у три мінімальних.

Ось тільки за рахунок яких коштів, говорити важко. Оскільки й так держава боргує міському бюджету 11 млн. освітньої субвенції. Й досі не вирішується питання укладення договорів із ОТГ району, окрім Заріччя, з населених пунктів якиїх дітвора навчається у міських навчальних закладах та школі-інтернаті. До речі, саме до школи-інтернату з 1 вересня не братимуться діти з міста. Хоча саме у цей навчальний заклад подано 80 заяв, з яких 44 – від жителів Володимира. Всього заяв від батьків майбутніх першачків надійшло 454, з яких 6,4% – із ОТГ.

Із обговоренння даного питання, можна зробити висновок: стандарти прийняли, але ось про фінансове їх забезпечення чомусь призабули. Лише одні обіцянки. Крім того, які б нові програми не приймалися, основна маса дітей й надалі займаються з репетиторами. Невже у школі вчитель не встигає викласти програмний матеріал так, щоб батькам не доводилося витрачати зайві гроші за знання своїх дітей?

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!