Учора у Зимнівській ОТГ відбувся круглий стіл для освітян 19 виборчого округу, організаторами якого є Асоціація місцевого самоврядування Прибужжя та Зимненська ОТГ.

Питання, що виносились на розгляд, стосувались якості освіти, створення опорних шкіл, шансу рівного доступу до якісної освіти дітей і організації інклюзивного навчання та комплексного процесу забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими потребами. Учасники заходу – директори шкіл, керівники гуманітарних відділів, представники Асоціації місцевого самоврядування Прибужжя на чолі з головою правління Андрієм Бокочем, виконавчим директором Валентиною Степюк та заступником начальника управління освіти, науки та молоді Тетяною Соломіною.

Як розповів голова Зимнівської ОТГ В’ячеслав Католик, на території громади вже діє опорний навчальний заклад. Загалом у розвиток освіти громадою було спрямовано майже 10 мільйонів гривень. І це дало досить хороші показники, оскільки діти є переможцями олімпіад та всеукраїнських конкурсів.

Заступник начальника управління освіти науки та молоді Волинської ОДА Тетяна Соломіна зазначила, що створення опорних шкіл – одне з першочергових завдань, які вже почали втілюватись у життя. Однак варто задуматись над однією з важливих складових цих навчальних закладів – забезпечення у необхідних умов дітей з особливими потребами.

-Розумію, не в усіх школах обладнані пандуси та інші умови для цієї категорії учнів, але варто подумати над цим, – говорить Тетяна Соломіна. – Адже до неї відносяться не лише діти, які мають проблеми опорно-рухового апарату, а й з інші захворювання. Окрім того, потрібно вирішити, хто обслуговуватиме їх. Адже опорний заклад, це заклад – повного дня, який передбачає осіб з проживанням.

У рамках заходу круглого столу обговорили також важливість організації інклюзивної освіти, можливості її впровадження та роботу методичної служби в апараті ОТГ.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!