Флюографія – застарілий метод діагностики з “радянської системи охорони здоров’я”, від якого слід відмовитися на користь анкетування у сімейного лікаря. Про це на своїй сторінці в Facebook написала виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун. На підтримку своєї заяви в.о. міністра наводить ряд аргументів.

“По-перше, флюорографія дозволяє виявити тільки розвинені форми захворювання. На ранній стадії хвороба не призводить до змін у легенях, тому навіть якщо пацієнт вже інфікований, флюорографія цього не покаже. По-друге, флюорографічні обстеження часто проходять повз саме тих людей, хто найбільше ризикує захворіти – пацієнтів із незабезпечених і вразливих груп населення”, – пише вона.

У своєму повідомленні вона описала,  що  в “цивілізованих країнах” на огляді у сімейного лікаря  пацієнт заповнює анкету, де відповідає на питання, які можуть визначити можливість захворювання.  Якщо лікар бачить потребу, він пропонує пацієнту здати мокротиння на аналіз. Він покаже, чи є в організмі збудник хвороби  і пацієнт зможе почати лікуватися.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!