Два дні тому у Володимирі-Волинському та районі зафіксовано спалах кору.  І хоча  поки що реєструються  поодинокі випадки, однак  давати прогнози щодо  швидкої локалізації  вірусу або відсоток захворювання поки що рано.

З інформації головного лікаря Володимир-Волинського ТМО Олександра Клачука, станом на 2 квітня зареєстровано 13 випадків захворювання на кір. Основана маса, а це 9 хворих, розміщені в інфекційне відділення лікувального закладу. Решта – проходять курс лікування в домашніх умовах. Питання госпіталізації вирішує лікар, виходячи зі складності  перебігу хвороби.

Зазвичай на кір хворіють діти, проте нещодавній спалах у Володимирі-Волинському та районі довів протилежне. Серед хворих, котрі зверталися із симптомами  кору, є пацієнти різного віку. Як наголошує головний лікар,  здебільшого дане інфекційне захворювання поширюється серед невакцинованих людей.

Ситуацію із корем у Володимирі-Волинському можна було передбачити та не допустити. Тільки при одній умові: дотримання відсоткового показника щеплень проти даної хвороби, який згідно стандартів ВООЗ становить 95-97%. У Володимирі-Волинському та районі цей показник в рази менший. І це при тому, що з січня нинішнього року лікарня забезпечена достатньою кількістю доз вакцини від цієї інфекційної хвороби.

Можливо  спалах кору є похідною того, що минулі роки просто забракло на усіх вакцини?   А може ще й те, що більшість батьків, не говорячи вже про дорослих, просто знехтували календарем щеплень та  відмовилися вакцинувати своїх дітей?

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!