Ігнорування проблем Володимир-Волинської станції переливання крові та курс на згортання її роботи відверто шкодять не тільки волинським медикам, але і створюють шкідливу монополію на ринку препарату альбуміну. Про це йшлося під час спільного брифінгу народного депутата Ігоря Гузя та керівництва станції у п’ятницю, 20 квітня. Інформує прес-служба нардепа.

“ На станції працюють 96людей, проте заплановане скорочення передбачає лишити 36 робочих місць. Попри таке “підвішене” становище, станція працює ефективно”, – відзначив нардеп.

За його словами, через ігнорування проблеми з боку начальника управління охорони здоров’я ОДА Ігоря Ващенюка, а також постійні затримки із призначення директора, колектив не має впевненості у майбутньому.  При цьому реорганізація може призвести до того, що станція не зможе виробляти вкрай важливий препарат альбумін, який потрібен для невідкладної терапії, зокрема і для екстренної допомоги учасникам війни.

За словами в.о. головного лікаря станції переливання крові Ярослава Бенча, у них собівартість такого препарату близько 300 гривень, а в єдиного конкурента ПАТ “Біофарма” – близько 1000 гривень. Попри це у профільному міністерстві – плани дозволити виробництво препарату лише для “Біофарма” як монополіста.

“Всі ці витрати можуть знову покласти на плечі хворих. Сподіваюся, що влада дослухається до нас”, – зауважив він.

Як розповіла завідувачка виробничого відділу Володимир-Волинської станції переливання крові Катерина Лапчук, у них є необхідні кадри та виробничі потужності для виготовлення значно більшої кількості альбуміну.

“Ми маємо ліцензію на виготовлення препарату і для цього є всі необхідні потужності та установки для утримання. При таких можливостях ми могли б переробляти більше плазми. Торік станція переробила 1750 літрів, але є можливості до 5 тисяч”, – вважає вона.

На брифінгу були присутні і завідуюча відділом контролю якостей  та головна медична сестра станції переливання крові Лариса Приходько та Ганна Маковська.

Сторони закликали прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та в.о. профільного міністра Уляну Супрун взяти ситуацію на особистий контроль та забезпечити повноцінну і стабільну роботу Володимир-Волинської станції переливання крові.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!