Пацієнт має можливість підписати декларацію з лікарем навіть при відсутності з об’єктивних причин паспорта громадянина України, ідентифікаційного коду або мобільного телефону. Про це йдеться в повідомленні на сторінці в Facebook Урядового порталу.

Уточнюється, що коли  пацієнт не має на руках паспорта, для підписання декларації він може скористатися тимчасовим посвідченням, посвідкою на проживання, посвідченням біженця або особи, яка потребує додаткового захисту.

Крім цього, якщо людина, з якихось своїх переконань не має ідентифікаційного коду, то в декларацію можна вносити тільки дані паспорта. Якщо ж у пацієнта немає мобільного телефону, лікар повинен відсканувати його паспорт і код і відправити їх копії в систему.

Крім того, на цій же сторінці Урядового порталу було розвінчано міф про те, що в разі не підписання декларації з лікарем, пацєнт  позбавляється медичного обслуговування.

“Насправді, медустанови будуть отримувати фінансування одночасно і за пацієнтів, які підписали декларації з лікарями, які працюють в цих установах, і за пацієнтів, які були закріплені за цими лікарями раніше. Тому відмовити в наданні допомоги через те, що пацієнт не підписав декларацію з лікарем, не мають права “, – йдеться в повідомленні.

Також МОЗ уточнив, що дільничний терапевт може попросити пацієнта вибрати його і підписати з ним декларацію для того, щоб продовжити його обслуговувати. У відомстві нагадали, що кожен українець є вільним у виборі лікаря.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!