Упродовж двох днів – 8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Саме у ці дні більшість з нас намагається висловити шану та вдячність тим, хто подарував нам мирне небо. Тим, хто ніколи не повернеться з поля бою. Тим, хто не народив покоління. А ще матерям, які не дочекалися своїх синів. Не лише з поля бою Другої світової. А й нинішньої війни…

8 травня за ініціативою директора ТзОВ «Гербор Холдинг» Олега Борбелюка, яку підтримала фракція депутатів Володимир-Волинської міської ради в особі Максима Климюка (голова молодіжної ради при виконкомі), Руслана Мороза,  Адама Омельчука (голова  спілки воїнів-афганців) та Романа Горошкевича, спільно із головою міської добровільної організації  «Захисник» Ярославом Курманом та членом спілки воїнів-афганців Василем Медведєвим  проведено покладання квітів  на Меморіальному комплексі «Жертвам фашизму», зокрема до підніжжя монумента «Скорботна матір» та «В’язень». Варто наголосити на тому, що до цієї урочистої події  Руслан Мороз долучив свого п’ятирічного сина Андрійка, тим самим даючи зрозуміти, що ще не одному поколінню потрібно  схиляти голови перед неоціненним подвигом нашого народу у Другій Світовій війні.

Довідково: Меморіальний комплекс «Жертвам фашизму» постав на місці концтабору «Норд-Офлаг-365». Він був створений нацистами у вересні 1941 року. У ньому утримувалися військовополонені солдати та офіцери Червоної Армії. Впродовж 1941—1944 рр. у концтаборі було знищено 56000 радянських військовополонених.

Після  хвили мовчання,  делегація рушила до пам’ятника  героям- прикордонникам, які  визволяли Володимир-Волинський від німецько-фашистської навали.  На підніжжі воїну,  який гордо і мовчазно стоїть на високому постаменті, покладено квіти та запалено лампадку.

Ніщо не забуто, ніхто не забутий. І так буде доти, поки жива пам’ять у небайдужих до історії  людей.  Тих, хто  до останнього свого подиху  схилятиме голови перед неоціненним подвигом земляків, які визволяли рідну землю від фашистської чуми

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!