Після того, як децентралізація пройшлася Володимир-Волинським районом, сільські жителі практично у вічі не бачать районне керівництво.  І коли біда припре, чомусь навіть з глухого села люди йдуть зі своїми проблемами до міського голови Володимира-Волинського, а не до районного керівництва. А все тому,  що більшість з них не відає,  де ж те приміщення районної влади у Володимирі знаходиться.

Неодноразово на оперативних нарадах дане питання підіймає Володимир-Волинський міський голова Петро Саганюк.

«Я розумію проблеми міста і району. Була у мене жіночка з села, просила гроші на операцію дитині. Біда. Але чомусь усі, хто до мене звертаються, крім Саганюка, нікого не знають. Є районна державна адміністрація. Є районна рада. Є територіальна громада на чолі з головою…», – зауважив на оперативці міський голова.

Звісно, в районі ще є влада.Однак в селах 80 відсотків населення (окрім бюджетників, і то не усіх) не знають навіть прізвища керівників району. А віднедавна вже й голів ОТГ, бо звикли до своїх сільських голів. То можливо усім їм (очільникам громад та виконавчої влади) частіше бувати серед людей та вимагати від своїх підлеглих простого виконання функціональних обов’язків. У кожній ОТГ є чималенький штат, є на території медики. Невже ніхто не відає, що в селі захворіла дитина та матір шукає грошей на операцію?  А чи може тут спрацьовує банальний принцип: «Моя хата скраю, – нічого не знаю?»

Вчергове на операвній нараді 15  травня  порушувалося питання щодо спільного фінансування медичного закладу – Володимир-Волинського ТМО. А саме, співфінансування з районного бюджету та бюджетів ОТГ  на його утримання.

«Оті присоски до міського бюджету – повідсікати. Я почав вивчати аналіз фінансових потоків по лікарні. Там є ряд моментів.Чому ми повинні фінансувати швидку, яка виїжджає по селах Устилузької та інших громадах? Нехай дають бензин і тоді швидка буде їздити.  Я створю групу, яка перевірить, скільки було виїздів в села, скільки на це витрачено палива і усе це покажу… Не думайте (звернувся до  заступника головного лікаря Баюна), що ви постійно сидітимете на бюджеті міста. А  то все дай та дай…» – підсумував міський голова Петро Саганюк.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!