Міністерство охорони здоров’я України змінює систему виписування лікарняних листів.  Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це в інтерв’ю РБК-Украина заявив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

“Друга причина необхідності виклику лікаря додому – це отримання лікарняного. Ми зараз змінюємо систему виписування лікарняних. Мені б хотілося, щоб до кінця року це встигли зробити. Тому що плануємо сформувати таку систему, коли відпаде необхідність викликати лікаря в перші дні хвороби для того, щоб отримати лікарняний лист. Ці причини виклику лікаря додому приберемо і відкриємо дорогу для нормальних відносин лікаря з пацієнтом”, – повідомив Ковтонюк. При цьому  не уточнив, яким чином буде проводитися реформа лікарняних?

Однак відомо, що усі лікарняні МОЗ  переведе у електронну форму. “Після того, як працівник перехворіє і вийде на роботу, роботодавець в електронній формі лікарняного буде ставити позначку, що співробітник вийшов на роботу і лікарняний більше не потрібен”, – зазначив Ковтонюк.

“Поки я не можу все розповісти, оскільки над цим працюють, крім МОЗ, Міністерство соціальної політики та Фонд соціального страхування, який виплачує гроші за лікарняним. По більшості параметрів ми досягли консенсусу. Це буде серйозне спрощення процедури їх отримання, яка влаштує і роботодавців, і Фонд, і нас. Ми хочемо розвантажити лікаря від необхідності оформлення лікарняного, оскільки це – не питання лікування, а соціальних виплат. Лікар буде брати участь у цьому процесі тільки для того, щоб засвідчити факт захворювання”, – зазначив він.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!