Про медичну реформу розповідали головний лікар Володимир-Волинського ТМО Одександр Клачук та головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Катерина Чубок на зустрічі з представниками ЗМІ.

Укладання декларацій із сімейними лікарями та терапевтами йде нормальними темпами. Найбільше укладено договорів  на лікування дітей.

Усього підписано близько 6 тисяч договорів, з яких 2,5 тисячі із жителями міста. Якщо взяти аналіз по віковій категорії, картина слідуюча: від 0 до 5 років – 617; від 6-ти до 17 років – 1479; від 17 до 39 років  – 1043; від 40- 64 роки – 1676; понад 65 років – 989.

Під час укладання договорів кожний підписант має право вибору. Як пацієнт, так і сам лікар.  Це ведеться до того, що коли пацієнт не виконував настанови, порушував режим лікування, у цьому випадку лікар має право відмовити такому пацієнту в укладанні договору власне з ним. Проте людина не зовсім втрачає цього права, а   укладає договір з іншим сімейним лікарем або терапевтом. Без прив’язки до місця проживання. Якщо мешканець Овадного чи Устилуга матиме бажання укласти декларацію із терапевтом Володимир-Волинського ТМО, у цьому йому відмовити не мають права.

Хоча, як наголосила Катерина Чубок, вже відомий факт, коли людина виявила бажання укласти договір з терапевтом, а виявилося, що договір   вже укладено з іншим лікарем без відома пацієнта.

У ході розмови затронули питання максимальної кількості укладання договорів на одного лікаря. Як таких рамок не існує, проте є певні норми: не більше 2-х тисяч пацієнтів на одного лікаря. Тому коли терапевт, з якими пацієнт хоче укласти договір за програмою «Гроші ходять за пацієнтом», вирішить, що йому достатньо вже тих, з ким укладено договір, у такому випадку лікар має повне право відмовити.

Коли ж пацієнт дещо засумнівався у професійності обраного лікаря, він також має право переукласти договір з іншим. Проте поки що ця процедура чітко не прописана. Хоча, як наголосила Катерина Чубок, ймовірно зміни до програми можна буде вносити щокварталу.

Кожний громадянин має право вибору лікаря. Саме від цього й залежатиме  заробітна плата  медиків. Тому коли один матиме 2000 пацієнтів, а інший заледве назбирає 500, відповідно й заробітна плата  такого лікаря переглядатиметься. Тобто, зрівнялівка у цьому плані просто зникне. Може це й стане стимулом того, щоб кожний сімейний лікар, терапевт або педіатр подбав про підвищення свого фахового рівня.

З 1 липня МОЗ планує скерувати перші гроші за вищезгаданою програмою на місця. Тому володимирчанам та жителям району потрібно максимально укласти договора із лікарями сімейної медицини. Не для галочки. А для того, аби лікувальна установа з нового року одержала певну суму коштів, які дадуть змогу придбати медикаменти, устаткування та вирішти інші проблеми закладу. А найголовніше – лікувати нас з вами.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!