Як вже повідомлялось, 26 травня у полон до бойовиків «ЛНР» потрапили двоє військових 14 ОМБР з Володимира-Волинського. Нині окремі підрозділи бригади виконують бойові завдання на Луганщині. За нез’ясованих обставин вони зникли з місця служби, а пізніше про їх захоплення у «сірій зоні» повідомили у «народній міліції» «ЛНР». Пише “Вісник”.

Наразі відомо, що обоє солдатів – волиняни. Яків Веремійчик родом з Любешівщини. Він мешкав у селі Гірка Полонка Луцького району. На службу взятий Луцьким військовим комісаріатом. Веремійчика утримують у Первомайську Луганської області. Бойовики розмістили відео з ним, на якому військовий просить вибачення за обстріли мирних мешканців, кладе квіти до пам’ятника загиблим під час війни дітям Луганщини. Також у сюжеті зафіксовано момент, під час якого він нібито говорить по телефону з матір’ю.

Ще один полонений – Юрій Євтушок з Любомля. За схожим сценарієм бойовики використали його уже у Луганську, де змусили на площі вибачатися перед спеціально зібраними мирними мешканцями і робити антидержавні заяви.

Сьогодні ж у сепаратистському інформагентстві «ЛИЦ» відбувся спільний брифінг Веремійчика та Євтушка, де вони на камери сепаратистських та російських телеканалів закликали військовослужбовців ЗСУ скласти зброю та робили інші потрібні бойовикам заяви.

Варто зауважити, достеменнно невідомо, яким чином військові потрапили у полон. Також викликає сумніви їхнє щиросердечне каяття, яке, ймовірно, відбувалось під тиском бойовиків, як це практикувалось з іншими військовополоненими у минулі роки. Крапку у цій ситуації поставить військова прокуратура.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!