Повернути місту Володимиру-Волинському його історичну назву, яку він мав майже понад тисячу літ, – ВОЛОДИМИР. Саме з таким зверненням до міського голови та виконавчого комітету міста виступила рада з питань молодіжної при міськвиконкомі.

   Історична довідка. Перша згадка про Володимир-Волинський зафіксована на сторінках «Повісті минулих літ» у 988 році. Тоді київський князь Володимир Святославич передав місто в удільне володіння одному зі своїх синів, Всеволоду. Місто назвали на честь князя київського Володимира Великого. Давня назва міста — Ладомир, а Володимир – називалось до російської окупації наприкінці XVIII ст. Нова влада перейменувала місто на Володимир-Волинський, щоб відрізнити його від російського Владимира на Клязьмі. За умовами Ризького мирного договору 1921 року місто увійшло до складу Польщі. Нова влада змінила назву міста, яке з 3 червня 1922 до вересня 1939 називалось Włodzimierz (Влодзімєж, Володимир). Більшовицька влада у вересні 1939 року назвала місто Володимир-Волинськ (пол. Włodzimierz Wołyński), а у 1944 році після вигнання гітлерівців повернула назву російського періоду — Володимир-Волинський.  Джерело – “7 чудес світу”.

Нагадаємо, це питання неодноразово порушувалось у минулі роки, однак справа так і не зрушила з місця. Так, У 2015-му про наміри громади щодо перейменування озвучив композитор Сергій Шишкін, зауваживши, що додаток «Волинський» заважає ідентифікувати місто, у якого тисячолітня історія. Оскільки в Україні не одна подібна назва: Новоград-Волинський, Чуднів-Волинський, Нововолинськ…У 2016-му відповідну петицію зареєстрував на сайті Єдиної системи місцевих петицій  активіст Володимир Барановський. Однак вона не набрала потрібної кількості голосів. І ось зараз це питання вирішила довести до кінця ініціативна молодь міста, яка насамперед прагне відновлення історичної справедливості.

  «Володимирмедіа» вирішило поцікавитись думкою містян щодо повернення Володимиру-Волинському його історичної назви – ВОЛОДИМИР і розпочати обговорення, яке публікуватимемо на сторінках видання. Отож, розпочинаємо і дізнаємось, що думають про це:

Священик УПЦ КП Микола Гінайло. У нас немає іншої альтернативи як повернути історичну назву місту – Володимир, і повернутися до витоків. Лише таким чином позбудемося москальсько-гундяївського смороду, відродимо свідомість і доведемо, що ми є не хохли, а українці. Саме за це  стоять на смерть мої побратими сьогодні. Беззаперечно, місту має бути повернута його історична назва.

Голова громадської ради, учасник АТО, керівник  компанії«OSB House Україна» Роман Мартинюк. Питання повернення місту історичної назви вирішити було необхідно вже давно. Зволікання із року в рік його не вирішує, а лише затягує час. Ми всі добре знаємо хто і чому змінив назву міста. Зараз саме час позбутися негативного спадку! Щодо зміни назви,  кожна людина має своє ім’я яке їй після народження обирають батьки. Ім’я не впливає на здоров’я, достаток чи долю людини. В усякому разі це неможливо спростувати чи довести. Теж саме стосується і міст. Від давніх часів усі міста мали свою назву. Сусіди і мешканці міст використовували їх у власних розмовах. Наше місто дуже давнє і мало своє ім’ я яке носило багато століть поспіль. У темні часи загарбники змінили цю назву заради возвеличення свого “Володимира” який називався “Володимир на Клязьмі” – так ніби говорить історія. Тобто назва нашого міста зазнала принизливого спотворення. Додаток “Волинський” сам по собі не є приниженням. Однак неприємною є саме мета перейменування. Тому повернення колишньої назви місту не додасть жодної матеріальної користі мешканцям. Однак перейменування буде доказом того, що ми гідні своїїх нащадків та маємо власну гідність та історичну пам’ять. Тобто усі переваги цього лежать виключно у площині свідомості та гідності людей.

Член міськвиконкому, учасник Революції Гідності та бойових дій Олександр ПРИСТУПА. Я ще до війни підіймав цю тему. Місто повинно називатися – Володимир, і без ніяких додатків. У своїй лексиці я давно вже використовую, так як і більшість жителів міста назву Володимир. Тому вважаю за правильне повернутися до історичної назви.

Далі буде.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!