14 червня у міськвиконкомі відбулися  відбулись громадські слухання проекту детального планування центральної частини Володимира-Волинського. Начальник управління архітектури та містобудування Тарас Киба разом з головним проектантом проекту, директором проектної організації “УкрЗахідУрбанзація” Михайлом Габрелем презентували присутнім креслення. Було оголошено, що проект передбачає, в першу чергу, транспортну розв’язку центру міста, облаштування місць для автопарковок, регулювання транспортного потоку центральними вулицями і зі сторони основних в’їздів в місто тощо. Даний документ – це по своїй суті тільки база для наступних проектів облаштування об’єктів благоустрою, зон відпочинку, вулиць та території публічного простору”, – йдеться на офіційній сторінці Володимир-Волинської міської ради.

Варто зазначити, в оголошенні, яке було розміщене у газеті “Слово правди”, йшлося про “розгляд пропозицій щодо детального плану земельних ділянок”, тож як можна зрозуміти формулювання:  “детальне планування центральної частини міста”? Якось завуальовано вийшло.

Мабуть тому, окрім пенсіонерів, що видно з фото на сайті міськради, ніхто з жителів та журналістів не виявив бажання прийти. Та й ті невідомо, яким чином потрапили туди? Бо на попередньому слуханні жодного не було. Тож що презентував львіський архітектор, робота якого вже була представлена на попередніх слуханнях, але не сподобалась жителям, мали змогу почути люди похилого віку. Не перспективна молодь, яка, хтоб що не казав, а таки є у місті зі свіжими думками і поглядами, не місцеві активісти, які вкотре пропонують власні проекти, а саме пенсіонери. При всій повазі до них, але хотілося б знати, що нового запропонували? Залишити обеліск Слави? Чи як зробити привабливим центр міста? Наразі невідомо.

А от місцевий активіст, підприємець, який неодноразово пропонував власні архітектурні проекти, які б поліпшили благоустрій міста Андрій ГНАТЮК на своїй сторінці у Фейсбук поділився думками, яким бачить центр міста і чому?

“Викладу свої думки по стилю облаштування скверу біля костелу Йоакима та Анни у нашому місті, бо бачу що можу і не встигнути з огляду на обговорення проекту детального планування центральної частини Володимира-Волинськогоу міській раді.

А  замислювались ви, звідки до нас прийшло садово-паркове мистецтво? Перші відомі плани садів походять з Древнього Єгипту. Далі через Іспанію, Грецію, Рим перейшли у Європу. Своє поширення сади завдячують монастирям, а потім вже поширились у замках феодалів. На території України паркове мистецтво теж започаткували монахи. І у нашому Володимирі є таке місце!
Характерним елементами монастирських садів були прямокутні форми з простим, хрещатим розплануванням з натяком на християнську символіку, висаджували троянди (як символ тернового вінка), лікарські рослини, копали криницю, будували каплиці, при католицьких монастирях встановлювали фігури святих.
Чому я запропонував наш сквер побудувати у регулярному бароковому стилі?
1. Вивчив історію монастирів капуцинів, як вони облаштовували свої території (подивіться на мон. в Олеську Львівська обл. у них парк правда у 5 разів масштабніший ніж я запропонував), орден капуцинів був багатий на кошти і облаштовував свої території відповідно.
2. Наше місто повинне мати крім класичного парку, також і парк в стилі модерн, і у бароковому виконанні- і єдине місце де б він дивився, це і є сквер капуцинів. Він дає нове тематичне середовище для подій нової тематики королівського минулого та епохи ренесансу. Створить шикарні фото зони, він буде урочистимі романтичним. Різноманітні по стилю виконання парки, це і освітньо-наглядовий приклад для мешканців.
3. Кожен стиль парку несе своє змістовне і емоційне навантаження. Я не хочу іти по парку Гагаріна, перейшовши через сквер, до парку Слов’янський і не відчувши зміну стиля.
4. Певний досвід в реалізованих проектах є, у мене також є освіта ландшафтного дизайнера, тому і роблю такий акцент на рослини. Перед своїм будинком на невеличкому клаптику з недорогих матеріалів, відтворив регулярний парк на Італійський манер. (Фото додам).
5. Ми повинні приймати сміливі іміджеві рішення, а не робити по шаблону!!!”

Ось таким бачить центр міста Андрій Гнатюк, людина, котра вболіває за місто, живе ним і хоче, щоб воно процвітало.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!