Видання “Володимирмедіа” продовжує обговорення щодо повернення Володимиру-Волинському історичної назви – ВОЛОДИМИР. Цього разу своїми думками поділилися:

Директор ЗОШ №1 Людмила САМУСЄВА: Кожна назва несе свою ауру. Я думаю, що історична назва міста має свою величність та індивідуальність. Тож ідтримую цю ідею.

Мистецтвознавець Олександр ПЕТРУНІН: Однозначно – Володимир. Як це підтвердує історична назва. З 988 по 1795 рік місто називалося саме так. Сучасна подвійна назва з’явилася у часи царської Росії. Володимиром наше місто звалося ще тоді, коли на місці Москви та їхнього “Владіміра” росла тайга. Це те, що зафіксовано в історичних джерелах. Відновити історичну назву потрібно однозначно.Сучасну, подвійну  в розмові місцеві люди не вживають, кажуть “Володимир”. І це єдине в Україні місто з такою назвою.

Виконавчий директор Асоціації місцевого самоврядування «Прибужжя” Валентина СТЕПЮК: Я за те, щоб повернути місту його історичну назву, яку він мав майже понад тисячу років, – Володимир. Адже на сторінках «Повісті минулих літ» у 988 році говориться про місто Володимир (давня назва Ладомир). Київський князь Володимир Святославич передав місто у володіння своєму сину Всеволоду. А місто назвали на честь князя київського Володимира Великого. А вже наприкінці XVIII ст. перейменували місто на Володимир-Волинський, щоб воно відрізнялось від російського Владимира на Клязьмі. Це несправедливо. Тому історична справедливість має бути відновлена. Рада, що накінець славне місто Великого князя буде носити його ім’я без будь-яких прикладок.

Журналіст Тетяна ІЗОТОВА: На мою думку місту вже давно повернути його історичну назву аби врешті позбутись додатку “Волинський”, яким його нарекли під час російської окупації наприкінці 18 століття. Наше місто, яке ще часто називають “княжим” назване на честь його засновника князя Володимира Святославича і нам більше не потрібна ця додаткова ідентифікація, щоб не плутати з російським містом на Клязьмі. Усім містянам варто знати, пам’ятати та пишатись своєю славною історією, яку залишаємо у спадок своїм нащадкам. Мова про це ведеться уже не перший рік і потрібно врешті справу довести до кінця, адже завжди, як зазначають противники перейменування, будуть “нагальніші проблеми, що більше на часі”, утім є речі не менш важливі, аніж асфальтування вулиць.

 Місцевий активіст, підприємець, який неодноразово пропонував власні архітектурні проекти, які б поліпшили благоустрій міста Андрій ГНАТЮК: Володимир був князем Київським. Його також називали Великим, а не Волинським. Коли назву міста у 1795-му році замінили на Володимир-Великий,  це прямо вказувало на честь кого назвали місто, а не де воно знаходиться. Тож я виступаю за повернення місту його історичної назви. І Володимир, сподіваюсь, мене підтримав би. Оскільки наше місто не має нічого спільного з Володимиром в Росії, який заснував князь Київський Володимир Мономах на 100 років пізніше.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!