Найбільш проблемною та найкорумпованішою сферою в нашій державі є комунальна. Закатані мільйони в асфальт під час ямкових ремонтів, прокладання комунікацій старими трубами, кабелями під маркою нових, здирання одного покриття та вкладання іншого…. Цей перелік можна продовжувати й надалі.  Однак нині піде мова не про це, а про ОСББ, – як нову форму правління, де в утриманні будинку беруть участь усі мешканці квартир.

До редакції «Володимир Медіа» звернувся депутат Володимир-Волинської міської ради Ярослав Жук, котрий  вважає, що  діяння членів правління ОСББ «Ковані» іноді йдуть у розріз із законом. Редакція викладає його думку, бачення та ряд копій документів. Без коментарів.

«Результатом пакету документів, які я представив редакції, є звернення жителів будинку №4а, що на вулиці Драгоманова міста Володимира-Волинського. На базі цього ж будинку організовано ОСББ «Ковані». Суть звернень полягала в тому, що без думки та згоди жильців піднято плату за утримуння будинку із 1,20 грн до 2,00 гривень. Люди кажуть, це є безпідставним, оскільки у будинку немає ліфтів, внутрішньобудинкових мереж. Зважаючи на те, що я проживаю там же, вирішив в усьому розібратися. Звернувся до  голови кооперативу Охрімчука (протокол про обрання №16 від 16.12.2012 року),

 

щоб він надав обгрунтування цьому. Однак одержав відмову. Тоді я задав йому одне запитання: «Чому ви підняли плату?», на що Охрімчук відповів, що немає чим платити заробітну плату. Це мене здивуало, оскільки у декотрих ОСББ та ЖБК  подібний тариф становить 0,60, та 1,00 гривню. На що голова відповів, що у нього заробітна плата повинна бути не меншою від мінімальної.   Вважаю, таку зарплату безпідставно виплачувати, оскільки голова  не працює на повну зайнятість. Тому попросив надати усі документи, які б підтверджували  підняття тарифу. Ознайомившись з ними, віднайшов цікаві речі. По законодавству мали б відбутися збори жителів будинку. Замість цього провели незрозуміле  опитування. Здебільшого із числа тих жильців, які користувалися субсидією. Виявляється, що це все оформлено протоколом  (протокол №19 від 26.02.2017 року).

Я звернувся до «ІРЦ».

Там мені відповіли, що є протоколи, які я вважаю  недостовірними. У відповідь я вивішую на будинку оголошення   та збираю людей із числа жителів будинку. З того часу мені почали погрожувати.

Підняття тарифу до 2-х гривень автоматично тягне за собою збільшення суми субсидії.Тобто, із держави йде незаконне викачування коштів. Під час вияснення даних обставин мені  сказано про те, що поступила вказівка про підняття ціни. Максимально – до 4-х гривень. А все тому, щоб таким чином підняти заробітні плати головам ОСББ. І не тільки… Хоча більшість голів ЖБК та ОСББ не працюють на повний оклад (мінімалку), бо справами кооперативу не займаються повний робочий день…»

За свої висловлювання в адресу певних осіб на депутата Ярослава Жука розпочалося, як він стверджує, цькування та залякування. Про дані факти пан Ярослав повідомив Володимир-Волинський відділ поліції. Копію заяв  про вчинення злочину подаємо їх копії.

 

Редакція з етичних міркувань не оприлюднювала прізвища осіб,  які вказував Ярослав Жук. А сам голова Асоціації ОСББ міста Володимира-Волинського  має повне право надати своє бачення викладеному, як й інші громадяни. У свою чергу, видання відкрите для кожного.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!