Після виходу матеріалу: «За те, що не прибрала дрова на власному подвір’ї, жінка отримала штраф та купу проблем», редакція «Володимирмедіа» отримала офіційне спростування (якщо його можна так назвати) за підписом начальника відділення муніципальної варти Володимир-Волинської міської ради Андрія Книша, яке подає без змін. 

Нагадаємо: у матеріалі «За те, що не прибрала дрова на власному подвір’ї, жінка отримала штраф та купу проблем» за 14.06.2018, наведена розповідь жительки міста пані Москалюк про конфліктну ситуацію, що склалася із працівниками муніципальної варти після того, як вони завітали до неї додому. Редакція подала її без змін. Отримавши відповідь пана Книша, вчинила те саме. Однак не побачила копії документів, які б спростували інформацію, надану виданню пані Москалюк, яка, на його думку принижує честь і гідність Андрій Книша та інших працівників муніципальної варти, котрі складали протокол за вказаною адресою. Варто зазначити, жодного прізвища у статті не було вказано. То ж видання не зачепило ні честі, ні ділової репутації жодного із захисників правопорядку.

Однак не варто забувати і про права журналістів. А саме:  Стаття 24. Заборона цензури та заборона втручання в професійну діяльність журналістів і засобів  масової інформації.
1.  Забороняється цензура  –  будь-яка  вимога,  спрямована, зокрема, до журналіста, засобу масової інформації, його засновника (співзасновника), видавця, керівника, розповсюджувача, узгоджувати інформацію  до   її   поширення   або   накладення   заборони   чи перешкоджання  в  будь-якій  іншій формі тиражуванню або поширенню інформації.

2. Забороняються втручання  у професійну діяльність журналістів, контроль за змістом поширюваної інформації, зокрема з метою поширення чи  непоширення  певної  інформації,  замовчування суспільно    необхідної   інформації,   накладення   заборони   на висвітлення  окремих  тем,  показ  окремих  осіб   або   поширення інформації   про   них,   заборони  критикувати  суб’єкти  владних повноважень,  крім випадків,  встановлених законом,  угодою між засновником   (власником) і трудовим  колективом,  редакційним статутом. Умисне перешкоджання  законній   професійній   діяльності журналістів   та/або   переслідування   журналіста   за  виконання професійних обов’язків, за критику тягне за собою відповідальність
згідно із законами України.

Насамкінець, хочеться додати: ні Володимир-Волинська міська рада, ні тим більше відділення муніципальної варти не є засновниками “Володимимедіа”, щоб ставити вищевказані вимоги та наказувати. Однак перед тим, як сумніватися в освіченості працівників  видання, варто навчитися грамотно і, як належить керівнику такого рівня, писати листи-звернення на офіційному бланку. Хочеться сподіватись, на цьому конфлікт сторін вичерпаний. Оскільки було подано дві точки зору.

 

 

 

 

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!