Ось такі кар’єри можна побачити неподалік села Поничів, яке входить до складу Зимнівської ОТГ. Судячи з фото, не важко здогадатись, що тут здійснюється видобуток піску. Однак, напрошується інше питання: чи є він законним? Оскільки у Володимир-Волинському районі немає легального кар’єру.

Зі слів одного з мешканців села, такі роботи тривають ось уже не один рік. Та колись це було не у таких масштабах, а сьогодні його видобувають спецтехнікою і вивозять вантажівками. Ось, навіть, сліди від неї, що ведуть у бік кар’єрів, видно. Якщо машина піску вартує приблизно 1000 гривень, можна уявити, скільки на цьому заробляють копачі. Разом із тим, у які збитки це виливається для місцевого бюджету.

Однак дивує інше, такі копанки чомусь не хоче помічати місцева влада.  Як зазначила староста Льотничівської сільської ради Таїсія Подзідзей у «Волинських новинах», пісок вони беруть виключно на потреби громади, зокрема, на облаштування футбольного міні-поля, а також для робіт під час проведення водопроводу. Але коли подивитися на об’єм піщаного кар’єру  і на спортивний майданчик, виникають сумніви у сказаному. Там можна не одне футбольне поле побудувати, і аж ніяк не міні. А таке, щоб і чемпіонати проводити міжнародні. То чи тільки місцеві користуються піском для своїх потреб? Чи хтось таки заробляє на ньому? Адже не один рік триває видобуток.

Тож куди йде нелегально видобутий пісок?  І чому цього вперто «не помічає» місцева влада, яка б мала  перша бути у цьому зацікавлена? Чи може не хоче помічати?..

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!