Історія із корабельною гарматою, яку намагалися ввезти на територію Польщі  громадяни України, з яких один живе у Польщі на постійній основі, як мовиться дійшла  до завершення. Хоча, якщо вдатися до ланцюга розвитку подій річної давності, ще не усі фігуранти цього міжнародного скандалу понесли покарання.

Розпочнемо з того, що Польське Агентство внутрішньої безпеки затримало у Дорогуську автомобіль з чотирма українцями, які перевозили у вантажному відсіку основні частини корабельної гармати радянського виробництва AK-630, призначеної для ураження літаків, ракет та гелікоптерів.

Про це писав «Вісник і К». Цікаво, що гармата повністю справна – з неї можна стріляти. За документами вона значилася як компонент гідравлічного механізму. Дивно й те, що гармату не побачили силовики на українському боці кордону на пункті пропуску «Ягодин».

Співробітники Агентства внутрішньої безпеки Польщі вилучили на польсько-українському кордоні артилерійську гармату і затримали осіб, котрі намагалися ввезти її до Польщі.  Як інформує прес-служба Агентства внутрішньої безпеки, випадок трапився ще 31 березня, коли під час митного контролю митники виявили компоненти корабельної артилерійської установки AK-630 калібром 30 мм.

Гармату із замком радянського виробництва перевозили фургоном на українській реєстрації. Зброю задекларували як гідравлічний компонент. Польські правоохоронні органи затримали двох громадянок України, котрі їхали цим авто, цитує правоохоронців польський телеканал Polsat News.

Загалом затримано чотирьох громадян України, з яких один живе у Польщі на постійній основі. На прохання прокуратури суд застосовував щодо усіх українців запобіжний захід у вигляді тримісячного утримання під вартою. Затримані не зізналися у спробі контрабанди військової техніки, виправдовуючись тим, що вони не усвідомлювали справжність призначення товару, який перевозили.

Українська сторона також проводить власне розслідування та вже власників гармати викликали на допити.

Як стало на той час відомо інтернет-виданню «БУГ» з інсайдерських джерел, «перекидку» зброї організували члени Володимир-Волинського осередку партії «Свобода» Володимир К. та брат Павло К., який віднедавна очолив районний осередок однієї з політичних сил. Інсайдер розповів схему роботи братів. Зброя надходила від країни-агресора Росії до міста Харкова. Із Харкова на Волинь контрабанду доправляли через компанії перевізниками. На Волині, зброю передавали «працівникам по перекидці» та після домовленостей із митниками (по іншому ніяк не можна пояснити, що українські митники не помітили гармати) доправляли до Польщі і далі по території Європейського союзу.

Як зазначив інсайдер видання, це не перший такий трансфер із Росії до країн ЄС, який організовували брати. Також інформатор наголосив, що Павло К. наразі всілякими методами намагається «відмитися» від причетності до цієї справи та всю вину перекладає на брата Володимира К. Наскільки було відомо на той час, за даним фактом відкрито кримінальне провадження.

Перевезення через українсько-польський кордон корабельної артилерійської установки АК-630 свідчить про налагоджені схеми переміщення нелегальних товарів, до яких причетний безпосередньо начальник Волинської митниці Віктор Кривіцький. Про це пише Апостроф, посилаючись на розслідування польського каналу новин TVN24.

Авто, яке перевозило небезпечну зброю, нелегально перетнуло український кордон, і ніхто з митників на посту “Ягодин” нічого підозрілого не виявив.

На сторінці  ІА «Волинські новини», нещодавно з’явилася інформація про те, що одного із членів гпрупи осіб, які намагалися провезти зброю через Ягодин до Польщі, засуджено .
Згідно з обвинувальним актом, в період з 12 лютого по 27 березня 2017 року обвинувачений умисно організував доставку теплообмінника, в порожнину якого невстановленими особами на території Російської Федерації поміщені компоненти до артилерійської установки АК 630 (шестиствольний артилерійський автомат АО-18 системи Гатлінга разом з обертальним блоком стволом калібру 30 мм), з міста Бєлгород Російської Федерації через пункт пропуску «Гоптівка-Нехотєєвка» Харківської митниці ДФС на територію Харківської області, а звідти за допомогою кур’єрської служби до відділення №1 ТОВ «Нова Пошта» у місті Володимир-Волинський.
27 березня у цьому відділенні чоловік отримав вказаний теплообмінник із компонентами до артилерійської установки. Зокрема, 31 березня без наявності висновку, дозволу чи документа про гарантії він організував переміщення через митний кордон України теплообмінника з тими ж компонентами до артилерійської установки АК 630 через митний пост «Ягодин» Волинської митниці ДФС автомобілем «Фіат Дукато», не повідомивши про вміст переміщуваного теплообмінника інспекторам митниці під час усного опитування та заповнення митних декларацій, після чого після чого зазначені товари військового призначення були виявлені та вилучені працівниками митних органів.
У суд кримінальне провадження надійшло у формі обвинувального акту з угодою про визнання винуватості. Відтак, суд затвердив угоду, визнавши чоловіка винним та призначивши покарання у вигляді штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 гривень. Однак на підставі п.«в» ст.1 Закону України «Про амністію у 2016 році» звільнив його від призначеного покарання.

Як мовлять, «верблюд», що перевозив вантаж, відбувся легким переляком. А чи понесе покарання решта осіб, які фігурують у цьому скандалі, покаже час.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!