З новими змінами у порядок призначення субсидій  додалося значної роботи не лише спеціалістам установ  соціального захисту населення. Бо кожному пояснити причини зняття субсидії, вислухати різкі висловлювання людей, психологічно важко. Проте від циркуляра не відступиш.

Перше, до чого вдаються в установах соціального захисту, – рекомендують написати заяву та відмовитися на літо від субсидії. Взамін гарантують, що у тих сім’ях, де є пільговики, автоматично нараховуватимуть пільги. Крім того, разом із заявою про зняття субсидій, людям рекомендують написати заяву на монетизацію економії енергоносіїв, зокрема газу. Той, хто наекономив, незалежно від   суми, одержить неповні 700 гривень.

А тепер про новації, які дуже боляче вдарили по більшості населення.

Не секрет, що у тих родинах, де прописані діти, внуки, що фактично не проживають або неофіційно працюють, субсидії на наступний опалювальний сезон вже не бачити. Бо акти, що у сім’ї субсидіянта не проживає та чи інша людина, вже до уваги братися не будуть. Або виписуй своїх родичів, або ж офіційно працевлаштовуйся. Тільки, і усі про це знають, офіційно працюють лише у бюджетних, комунальних установах та органах самоврядування. Малий приватний бізнес, чи то торгівля, чи то розваги, чи то сільськогосподарська діяльність переважно тримається на неофіціних працівниках. Зайдіть в будь-який магазин, бар – там  їх власники не бояться відкрито залучати працівників до процесу. Бо усе пов’язане круговою порукою. І підіть та попросіть свого роботодавця оформити вас офіційно – він відразу ж покаже на двері. Бо святе місце ніколи порожнім не буває.

На облік у центр зайнятості  усіх безробітних також не візьмуть. Бо закони такі, що селяни зі своїми паями давно вже втратили це право. Тому й рятуються люди заробітками.

Для прикладу,  у жителя Володимира-Волинського 49-річного Валентина Петровича дружина вже років 10 перебивається у Києві торгівлею. Неофіційно. З нею менший син. Життя змусило її кинути рідний дім та поїхати за довгою гривнею. Та так  там і залишилася, щоразу підшукуючи інше житло, за яке доводиться викидати немалі гроші. Розповідає, користувався субсидією, бо в квартирі прописаний батько дружини – пенсіонер-чорнобилець.  А тепер пішов і лише почув – субсидія не нараховуватиметься. Син із дружиною в Києві, а прописані у Володимирі. І що робити? Виписувати їх? Повертати до Володимира? А хіба тут вони відразу офіційну роботу знайдуть?

Іншу історія – від 36-річної  жительки району Тетяни Валеріївни.  Два роки отримувала субсидію. Один раз подала документи, і потім автоматично проводився перерахунок на літо й зиму. У неї двійко дітей. Роботи у селі немає. Тому подалася на тимчасові заробітки до Польщі. То полуницю збирала, то яблука із вишнями рвала. Тим і жила. Субсидія виходила з того, що разом жила із батьками, один із яких інвалід.  А тепер в соцбезі сказали, що субсидію їй не бачити, бо немає офіційного працевлаштування. Більше того,  невідомо, як вони подивляться на те, що одна виховує двоє неповнолітніх дітей. Бо з чоловіком розійшлася. Написала заяву на літо про зняття субсидії. Батькам повернуть пільги. А далі?

Будь-що коментувати в установах соціального захисту, окрім того, що у постанові вказано, спеціалісти не беруться. Проте, зважаючи на те, що практично відсотків 70 колишніх субсидіантів просто втратять право на субсидію, надіються, що все ж таки у цей документ внесуть певні зміни.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!