5-16 червня 2018 року в Національному музеї історії України відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу історичних проектів для молоді “Історія моєї громади: Минуле для спільного майбутнього”, що проводилась представництвом DVV International в Україні у партнерстві із Всеукраїнською асоціацією викладачів історії “Нова Доба”, європейською мережею EUSTORY, Koerber Stiftung, за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та за організаційної підтримки Міністерства освіти і науки України. Йдеться на сайті НМІУ.

У конкурсі брала участь молодь віком від 14 до 18 років. Об’єднавшись у команди, учасники дослідили минуле своїх міст та містечок. Мета заходу –  привернути увагу до місцевої історії та допомогти молоді краще зрозуміти методи історичного дослідження. Свої роботи до конкурсу подало 288 команд із різних регіонів України, з яких було відібрано 12 найкращих. Серед них  – робота учнів Устилузької ЗОШ ІІ-ІІІ ступенів, котрі представили на огляд журі “Абетку”, яка посіла 2-ге місце. 

Особливість конкурсу полягала в тому, що, крім досліджень, учасники мали подати пропозиції щодо того, як їхні дослідження можна використати для розвитку місцевої культури пам’яті. До журі конкурсу увійшли відомі історики та журналісти: Ярослав Грицак, Оксана Кісь, Данило Яневський та Тетяна Себта.

У своїй роботі учні Устилузької школи Дмитро Василенко, Анна Гусь, Іван Лафета, Анастасія Лебедь, Олександра Новаковська на чолі з тютором Тетяною Василенко  створили “Абетку”, у якій на кожну букву алфавіту знайшлась особистість, котра проживала або побувала в Устилузі. Виявляється, невеличке містечко з населенням близько дві тисячі чоловік має досить цікаву історію. Деяких учасників досить таки здивувало, що у ньому проживав всесвітньовідомий композитор Ігор Стравінський. 

Для юних устилужан участь та друге місце у конкурсі стало мотивацією та колосальним поштовхом до нових звершень. Разом з Тетяною Василенко дякують за підтримку та сприяння Валерії Лоборук та заступнику устилузького міського голови Світлані Дубицькій.

 

 

 

 

 

 

 

Переможці конкурсу отримують фінансування на реалізацію власних ідей і популяризацію своїх досліджень. Це, зокрема, створення путівника по рідному мікрорайону чи містечку, створення музею села, інтерактивної виставки, мобільного додатка з міським квестом тощо.

Нереально дякую всім організаторам конкурсу, людям які мали безпосереднє відношення до цього заходу, ну і, звичайно, нашому мега-класному тютору Тетяні Василенко????
Ми гордимось, що з 280-ти команд, ми були серед 12-ти кращих, й наша “Абетка” отримала 2-ге місце. Мені було приємно, що серед багатьох учасників, саме мене обрали брати участь в дискусії разом з іншими тюторами і відомою українською письменницею Оксаною Кісь.
Як не дивно, на таких церемоніях/заходах я справді відчуваю себе “у своїй тарілці”.
Хочу лише добавити, що ми не збираємось зупинятися на досягнутому. Особисто для мене – це колосальна мотивація, багато нових та корисних знайомств й найголовніше – знань та досвіду.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!