На Волині кожен п’ятий лічильник –  зношений, а їх показання мають суттєву похибку вимірювання. Лише за п’ять місяців цього року непридатними визнано майже 1900 побутових лічильників газу.  

Цього року фахівцями Володимир-Волинського газового господарства проведено повірку 1067 лічильників газу.  З усієї цієї чисельності  298 визнано непридатними для комерційного облік, що становить 28% від загальної кількості.

Повірка приладів обліку здійснюється в сервісному центрі ПАТ «Волиньгаз» у присутності представників Держспоживстандарту. Якщо за результатами перевірки в лічильнику не виявлено жодних порушень, то прилад вважається справним та повертається споживачу. Якщо ж прилад обліку визнано непридатним, споживачу необхідно звернутися в газове господарство для вирішення питання щодо його заміни. Лічильники, які вийшли з ладу не з вини споживача, повинні бути замінені за рахунок газопостачального підприємства.

Поряд з тим, за п’ять місяців цього року фахівці «Волиньгаз» зафіксували майже 90 фактів незаконних втручань у роботу приладів обліку, у тому числі у Володимирі-Волинському та районі – 26 випадків втручання в роботу лічильників, тобто 2,4%.

Такі порушення, кажуть газовики, легко виявляють за характерними механічними пошкодженнями на лічильному механізмі, підробленими пломбами, відбитками тавр та ін. У випадку виявлення втручання в роботу лічильника проводиться донарахування необлікованих обсягів газу згідно з Кодексом газорозподільних мереж.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!