Згідно з даними Єдиного веб-порталу використання публічних коштів, Управління справами Верховної Ради України у червні перерахувало 9 056 680 гривень для відшкодування витрат на виконання депутатських повноважень, пише газета “Експрес”.

Такі трансакції на суму близько 9 мільйонів гривень проводяться щомісяця. Поділимо цю суму на 450 — саме стільки депутатів у нашому парламенті: виходить, що в середньому один депутат отримує як відшкодування витрат на виконання своїх повноважень близько 260 тисяч гривень на рік. Крім зарплати. Щоправда, сума компенсації згаданих витрат у нардепів може бути різною. Приміром, у спікера — сягати й 420 тисяч на рік.

Згідно із Законом України “Про статус народного депутата України”, нардепові протягом усього строку виконання депутатських повноважень щомісячно видають кошти для компенсації вартості проїзду, оренди житла або винайму готельного номера. Також відшкодовують витрати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень, — у розмірі місячної зарплати (всі ці виплати не підлягають оподаткуванню). Окремі видатки — на зарплати помічників депутатів. Народним обранцям оплачують також всі розмови з робочих телефонів. Окрім того, у суму входять витрати на утримання офісу, канцелярські товари, пошту, телефонний зв’язок в офісі та інтернет… Хоча, власне кажучи, комітети надавали депутатам канцтовари. На що саме народні обранці використовують кошти держбюджету, виділені для відшкодування витрат на здійснення депутатських повноважень, сказати важко. Адже фінансової постатейної звітності вони не подають.

Витрати на Верховну Раду становлять близько 0,17% усіх видатків державного бюджету.    Виплати на здійснення депутатських повноважень народні депутати отримують незалежно від якості виконання цих повноважень. Тобто виходить так: зарплату за ті дні, коли депутата не було на робочому місці, не виплачують, та цей підхід не стосується суми коштів, які отримують парламентарі як відшкодування витрат на виконання депутатських повноважень.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!