Луцька місцева прокуратура Волинської області здійснює процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні про шахрайства та закінчені замахи на шахрайства, вчинені чотирма членами організованої злочинної групи. Йдеться на сайті Волинської прокуратури.

Спритників, у тому числі організаторку групи – 32-річну лучанку, підозрюють у понад 20 епізодах шахрайських дій під час укладання з фізичними особами договорів фінансового лізингу.

Встановлено, що члени ОЗГ, повідомляючи, у тому числі через мережу Інтернет, потенційним клієнтам неправдиву інформацію про небувало низьку вартість сільськогосподарської техніки, спонукали громадян до укладення фіктивних договорів фінансового лізингу та необхідності перерахування грошових коштів у сумі від 25 до 243 тис. грн. в якості авансу. Після цього вони підробляли договори, змінюючи вартість транспортних засобів. Громадяни ж, перерахувавши на рахунки компанії гроші, техніки так і не дочекалися.

Затримано зловмисників – трьох жінок та чоловіка – 11 травня 2018 року. Прокурорами та слідчими Луцького відділу поліції за оперативного супроводу Поліського управління кіберполіції Департаменту кіберполіції Національної поліції України у ході проведення обшуків у офісних приміщеннях та помешканнях затриманих вилучено бланки фіктивних договорів фінансового лізингу та інші документи компаній і відповідне обладнання, за допомогою якого вчинялися шахрайські дії.

З’ясувалося, що жертвами шахраїв стали не лиш волиняни, а й мешканці інших регіонів України. Потерпілим завдано матеріальну шкоду на загальну суму 1 млн. 127 тис грн.

Членам організованої злочинної групи повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190 та ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 190 КК України.

Триває досудове розслідування.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!