Так трапилось, що два роки почала висвітлювати проект «Турбота взамін на любов», автором якого є Оксана Сапіга, з-за підтримки депутата міськради Максима Климюка. Його учасники – сім’ї, де виховуються діти з обмеженими можливостями. Спершу ми разом з організаторами знайомились і шукали контакт із ними. Хтось охоче йшов, хтось із недовірою ставився до благодійного проекту. І таких батьків можна зрозуміти, бо вони залишились сам на сам зі своїми проблемами. А тут їм запропонували безкорисливу підтримку. В результаті, усі погодились на участь і не пошкодували.

Сім’я Грушевських до проекту долучилась згодом. У ній зростає восьмирічна Каріна та п’ятирічна Міланка, котра бореться з важкою недугою і потребує лікування та реабілітації. Дитина народилася шестимісячною, вагою у 900 грамів, одразу після народження їй поставили два страшних діагнози, згодом додався третій –ДЦП. Лікарі не давали жодних прогнозів, разом із тим, не приховували, що шансів на те, що дитина ходитиме і говоритиме – немає. Однак батьки не здавалися.

-Будучи немовлям Міланка перенесла операцію на очі. Причиною стало  відшарування сітчатки, – розповідає мама дівчинки  Ольга Грушевська. – Медики вагалися: якщо не оперувати, маля ризикувало залишитись незрячим, оперувати – теж були побоювання, що не витримає наркозу. Однак вирішили робити операцію. Два з половиною місяці перебували у «Охматдиті», де була проведена ще одна операція – шунтування мозку. Якщо бути точнішим, шунтуюча система, поставлена у Луцьку, зрушилась і довелось вправляти.

Далі були реабілітаційні центри, де займались з Міланкою спеціалісти. Та результатів це не давало. Випадково жінка дізналась про один із таких – «Вільний рух» у Борисполі, де лікують хворих діток на ДЦП від перших днів народження  до шістнадцятирічного віку. Вже на третій день занять Міланка трималась за ліжечко, потім почала злазити з нього. Лікар, який оглядав її, не приховував, що діагноз важкий. Проте зазначив, що вона ходитиме до шести років, хоч і не так вправно, як усі, при умові, якщо займатись з нею. І додав, це – один випадок із тисячі з таким результатом. Реабілітація у «Вільному русі» обійшлася тоді родині  у 13 тисяч гривень, але вона того варта, і не лише через хороші результати, а й тому, що там подарували надію, що крихітка зможе стати на ноги.

-На сьогодні моя дівчинка ходить, тримаючись за руку, а коли штовхає візок,  на перший погляд не скажеш, що хвора, бо так дріботить ніжками, що й не доженеш, – продовжує ділитись Ольга. – Більше того, хоча говорити їй важко, але вона все розуміє, поволі рахує, розрізняє кольори, вимовляє деякі слова, але найбільше любить бавитись у телефоні. Ось тут вона справжній ас, бо навчилась розбиратись у ньому краще за мене. Цього року Міланка перенесла дві операції: одну з шунтування мозку, другу – на сухожилля, які обійшлися майже у дві тисячі доларів. Оскільки це немалі кошти, яких у нас немає, довелося звертатися до небайдужих людей. Не відмовили у допомозі міська влада, Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом». За що усім щиро вдячна.

У серпні Ольга з Міланкою знову збираються на реабілітацію, вартість якої – 25 тисяч гривень. Жінка зізнається, якби можна було чотири рази на рік відвідувати центр, де таких діток ставлять на ноги, у дівчинки були б значно вищі шанси одужати. Але все впирається у гроші. Правильніше, у їх відсутність. Проблем додає і те, що віднедавна жінка мусить самотужки дбати не тільки за хвору донечку, а й про її сестричку – восьмирічну Каріну. І хоча це дуже важко, але опускати рук не може, і не має права.

– Найзаповітніша моя мрія – поставити Міланку на ноги, щоб росла і розвивалась разом з іншими дітками, – з сумом додає Ольга. – А ще хочу працювати. Я за спеціальністю перукар і люблю свою роботу. Але нема можливості реалізовуватись у ній, бо увесь свій час приділяю донечці. Болить і те, що отримавши шанс на одужання, немає коштів на його реалізацію. Та попри все, не втрачаю надію і роблю усе, щоб моя дівчинка одужала.

Ольга Грушевська знову змушена звертатись за підтримкою до небайдужих людей. Адже за місяць повинна везти Міланку на реабілітацію, від якої очікує позитивних результатів. Впевнена, так і буде. Але для цього потрібно допомогти їй. Жінка наперед вдячна кожному, хто подарує донечці шанс на одужання.

Номер рахунку  5168 7573 1831 5811 Приватбанку на який можна переказувати кошти на лікування,  Грушевська Ольга Петрівна. 

Жанна БІЛОЦЬКА

 

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!