Від 1 липня минає три роки  як Володимир-Волинський місцевий центр надання безкоштовної первинної правової допомоги  успішно захищає права та інтереси відповідного статусу громадян, практикуючи  практично в  усіх галузях права.

Безоплатна первинна правова допомога  включає різноманітні  види правових послуг, починаючи від  надання правової інформації;  консультацій і роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних), закінчуючи наданням особі допомоги в забезпеченні її доступу   до вторинної правової допомоги та медіації.

Штат Володимир-Волинського місцевого центру нараховує 24 посади, з яких 12 – складають працівники бюро, що функціонують у Горохівському, Іваничівському, Локачинському, Любомльському, Шацькому  районах, їх адміністративних центрах та місті Нововолинську.

За ці три роки до центру звернулося 13946 громадян з різноманітних питань, від яких  прийнято 1693 письмових звернень про надання безкоштовної правової допомоги, прийнято 1617 рішень про надання цієї допомоги, видано 570 доручень про призначення адвокатів та видано 1045 наказів працівникам бюро.

«У даний час дуже актуально ставиться наголос на просвітницькій діяльності, оскільки більшість населення не володіє правовою базою і навіть часто не знає, куди звернутися за правовим захистом, – зазначає в розмові начальник відділу просвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безкоштовної первинної правової допомоги  Володимир-Волинського місцевого центру Степан Слащук.- Саме для цього працівники центру проводять спектр просвітницьких заходів, зокрема  тематичні інформаційні заходи, круглі столи, зустрічі, семінари, лекції, на базі органів місцевого самоврядування, громадських організацій, центрів зайнятості, закладів освіти. Відбуваються зустрічі із учасниками АТО. За три роки працівниками центру проведено 1400 таких міроприємств.

Для практичної допомоги відкрито пункти консультування (скайп зв’язок), яких нараховується 37.  Здебільшого такі пункти відкриті при   комісаріатах, військових частинах, ЦНАП, центрах зайнятості, управліннях соціального захисту, лікувальних  та бібліотечних закладах, сільських радах, які знаходяться на територрії  обслуговування. Тобто, жителю села чи міста не потрібно їхати до Володимира-Волинського, а просто зайти до цього пункту та по скайпу  поспілкуватися зі спеціалістами центру.

Поряд з тим, якщо виникає проблема у людини, котра немає змоги  в силу свого здоров’я прибути до Володимира-Волинського чи дістатися бюро, працівники центру виїжджають  по місцю її проживання.

Безоплатні кваліфіковані консультації, та у разі потреби, предствництво інтересів соціально-незахищених верств населення у судах здійснюють юристи та адвокати, які уклали ктонтракти із Регіональним та місцевими центрами.

Упродовж трьох років Володимир-Волинський місцевий центр уклав угоди із 12 приватними адвокатами. Як зазначає в розмові заступник начальника відділу по роботі з адвокатами Олексій Кірносов, найбільш поширеними  справами, які супроводжують адвокати в судах,х є справи по  стягненню заборгованості по  кредитних угодах; визнання права власності на житло та земельні наділи; стягнення та збільшення розміру аліментів. Найбільш складними для розгляду залишаються справи за кредитними угодами та визнання права власності, оскільки у більшості випадках втрачені або відсутні відповідні документи.

Призначається центром адвокат і при кримінальному провадженні, в основному свідкам та потеріплим по стягненню шкоди, завданої  кримінальним правопорушенням.

Однак не завжди вдвокати можуть виграти справу. Відсоток таких від загальної кількості справ складає 14. Бо, як наголосив Олексій Олександрович, центр призначає адвоката навіть тоді, коли із самого початку справа приречена на програш.

Допомога адвоката для клієнтів Центру є безкоштовною, оскільки усі затрати бере на себе держава. А це в середньому на одну справу по 2,2 тисячі гривень. Однак це не межа, позаяк по кримінальних провадженнях послуги адвоката можуть сягнути й до 40 тисяч гривень.

Проблем у кожного з нас вистачає.  А для того, щоб їх вирішити, варто не полінуватися та прибути за адресою Володимир-Волинського місцевого центру надання безкоштовної первинної правової допомоги: м. Володимир-Волинський, вулиця Устилузька, 19 (колишій будинок геологорозвідки). Контактні телефони: (03342) 38011, 38016.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!