Верховна Рада може вже сьогодні прийняти скандальний закон  6688 про позасудове блокування сайтів, повідомляє strana.ua. Документ додали до порядку денного на четвер під покровом ночі.

Цей законопроект в Національній спілці журналістів вже назвали “диктаторським”. Він дозволяє заблокувати будь-який сайт в Україні на 48 годин за рішенням слідчого.

Підставою може стати як кіберзагроза – наприклад, розсилка вірусу – так і “інформаційний тероризм”, який автори закону трактують настільки вільно, що під нього може потрапити будь-яка критична стаття в ставленні влади.

А ще закон забороняє писати про політичні чи релігійні погляди “терористів”. Мабуть, таким чином хочуть заборонити ЗМІ розповідати про “ЛДНР” хоч щось, що не вкладається в рамки прес-релізів штабу ООС або СБУ.

Саме останні абзаци викликали різке неприйняття у багатьох журналістів і правозахисників. Проте документ вже протягли до сесійної зали. Навіть не обговоривши його з профільними спільнотами, яких він торкнеться – ЗМІ та сфери інтернет-послуг.

Про внесення законопроекту  6688 до порядку денного повідомила нардеп Ольга Червакова. За її словами, процес ініціювали депутати комітету нацбезпеки Іван Винник (БПП), Дмитро Тимчук та Тетяна Чорновол (два останніх – “Народний фронт”). При цьому Винник, хоч і є у фракції Порошенка, проте, вважається людиною, близькою до лідерів НФ – Олександру Турчинову і Сергію Пашинському.

Називається документ – “Про протидію загрозам національній безпеці в інформаційній сфері”.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!