Позачергова 27 сесія Володимир-Волинської міської ради, яка відбулася 10 липня, довела, що більшість рішень все ж таки приймається за помахом «чарівної палички». Тобто, був наказ прийняти – значить його приймають провладною більшістю депутатського корпусу. Навіть у тих випадках, коли дехто сумніваються у правильності свого вибору.

Каменем спотикання нинішнього засідання стало питання утворенння комунального підприємства «Володимир-Волинський центр первинної медико-санітарної допомоги» (надалі Центр), доповідачем по якому був перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук. Чому каменем спотикання? Тому, що більшість тих, хто був авторами проекту документів та депутатів, які розглядали їх на засіданнях постійних комісій, як виявилося, не вникали у їх суть.

Після тривалої дискусії із районною владою та територіальними громадами, як зазначив Ярослав Матвійчук, даний Центр вирішили все ж таки  створити на базі міста Володимира-Волинського.  Оскільки левова частка фінансування на медичне обслуговування та утримання установи  лягає на плечі міського бюджету. Проте жителям району не варто  хвилюватися, бо обслуговуватимуться вони на рівні із жителями міста. Але за однієї умови: громади та районна влада зобов’язується забезпечити фінансування установи на договірних умовах.  Це так коротко про сам Центр.

Першим, хто засумнівався у законності  поданого для прийняття  рішення, був депутат від «Самопомочі» Ярослав Жук, котрий вніс дві пропозиції: доопрацювати проект та винести на наступну сесію або ж під час  прийняття Статуту врахувати до окремих пунктів його поправки, які базуються на  Господарському кодексі в частині призначення керівника Центру, формування статутного капіталу та засновників Центру.

Депутат Руслан Мороз виразив сумнів з приводу того, що даний Статут взагалі хтось читав, вивчав під час розгляду на постійних депутатських комісіях. Зокрема, в частині  розташування Центру, передачі майна  та оплати комунальних послуг. Оскільки в Статуті немає чіткого врегулювання, яке майно та звідки воно передається. Відповіді на це депутат не одержав до завершення засідання.

«Якщо ми передаємо майно, повинні бути акти прийомки-передачі. Оскільки усе майно ТМО належить міській раді. Не можна зрозуміти, хто є засновником Центру. Крім того,  Статутом передбачено, що Центр здійснює господарську некомерційну діяльність   для досягнення соціальних послуг. А де медичні? Я вважаю, що міська рада повинна  погоджувати кандидатуру на посаду головного лікаря Центру, а не міський голова», – звернувся до авторів проекту рішення Руслан Андрійович. Проте його виступ міський голова обірвав на півслові та поставив даний проект рішення на голосування за основу.

У подальшому робота депутатського корпусу більше нагадувала – з одної сторони наступ – з іншої захист. Ярослав Жук цитував пункти  проекту Статуту та пропонував  зміни, постійно цитуючи норми Господарського кодексу. Юрист міської ради та окремі депутати від «Батьківщини» та БПП, які впродовж сесії доводили, що цей документ у будь-якому випадку потрібно прийняти, оскільки без цього не запрацює дана установа та не надійде фінансування, твердо стояли на своїх позиціях. У дечому вони погоджувалися із поправками та доповненнями, проте в кінцевому результаті їх більшість таки не пройшла. На знак свого протесту депутат Ярослав Жук наприкінці сесії покинув зал засідань. До нього доєднався однопартієць Олег Тимосевич, котрий обурився тим, що проект Статуту йде всупереч нормам Господарського кодексу. Як наголосив пан Олег, якщо Статут у подальшому прийметься у тій редакції, яка надана депутатам, він, як голова депутатської комісії, що стежить за законністю прийнятих рішень, вважає за необхідне покинути зал засідань. А все тому, що на ознайомлення із проектом Статуту у нього була всього-навсього доба.

Дивувала позиція депутатів – медиків – Ігоря Шевчука («Батьківщина») та Ірини Мельник (Свобода») (котра на початку сесії запропонувала внести до порядку денного питання щодо  продажу земельної ділянки для буцімто господарської діяльності  її  колеги від районної «Свободи» Павла Карпюка). Обидва, окрім  погодження із писаним та німого мовчання, не висловили жодного сумніву щодо законності рішення, не внесли будь-якої поправки.  Про це у своєму виступі наголосив депутат Руслан Мороз.

«Мене дивує, що готуючи такі важливі документи, їх автори  опираються на постанови кабміну, а не на закон.   Це по-перше. По-друге. Згідно Статуту,   попри те, що це неприбуткова установа, Центр надаватиме платні послуги населенню відповідно до переліку. Що це за перелік? Бо в Конституції України чітко записано, що медицина у нас безкоштовна. То ж які послуги надаватимуться на платній основі? Чи може Кабінет Міністрів дав дозвіл займатися медичною практикою на платній основі? Адже наші виборці таки  спитають з нас за те, що ми сьогодні приймемо. Більше того, немає прописано, а хто ж має звітуватися за витрачені кошти? По-третє. Підприємство, як записано в статуті, здійснюватиме некомерційну медичну господарську діяльність.То некомерційна, то на платній основі. Де ж логіка? Центр самостійно визначатиме потребу у фінансуванні, вирішуватиме питання капітального будівництва. Що там ще потрібно капітально будувати?  Потребує чіткого визначення   питання призначення та звільнення головного лікаря Центру, його заступників  та формування штатної чисельності.  Хто ж таки їх  призначатиме?   Не все ясно із площею оренди у 200 квадратних метрів? Для чого ця норма?  Ми створюємо невідомо для кого оазу чи   медичний центр для людей?! Для чого тоді засідають комісії, де депутати навіть не читають те, що розглядають?», – емоційно звернувся Руслан Андрійович до присутніх.

У дечому його підтримав депутат Сергій Коба, котрий наголосив, що на засіданнях профільних комісій від депутатів не було жодного зауваження до проекту рішення, у тому числі й до Статуту.

То навіщо такі комісії? Навіщо виносити на сесію сирі документи, які йдуть всупереч нормам закону? Звісно, питання створення Центру первинної медико-санітарної допомоги є дуже важливим та нагальним. Але це не дає депутатам, зокрема провладної більшості, ігнорувати нормами права та рахувати диваками тих, хто стає на заваді прийняття подібних рішень.

Проекти документів кожний із читачів може віднайти на сайті Володимир-Волинської міської ради.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!