Понад 12 тисяч читачів видання «Володимирмедіа» взяло участь в опитуванні щодо поверненню міста його історичної назви – Володимир. «За» – проголосувало 10311 (82%) респондентів, «проти» – 2196 (17%) та 67 (1%) утримався.

Думки різняться. Хтось вважає, що це не на часі, бо у країні війна, окрім того, є багато проблем, які потребують розв’язку, інших турбує фінансовий бік питання, є й пасивна категорія містян, якій байдуже. Однак більшість виступає за те, щоб повернути історичну справедливість і, так би мовити, позбутися додатку «Волинський», яку місту додали у 1795-му році.

Попереду – засідання громадської ради та громадські слухання, на яких питання буде виноситись на розгляд.  А «Володимирмедіа» продовжує опитування.

Ігор ПОДЗІДЗЕЙ, співзасновник будівельної компанії «OSB House Україна»: «Місту варто повернути власне ім’я. На мою думку, не хто і коли? Головне – сам факт. А 1030-та річниця від першої офіційної згадки чудовий привід.

Анатолій БОЙКО, Волинський майстер унікальних виробів з яєчної шкарлупи: «На мою думку, потрібно повернути історичну назву місту, яким його називали при заснуванні. Володимир століттями так називався від моменту заснування, і багато історичних документів це підтверджують. А Волинський додали через ще одне місто в Росії – Владімір на Клязьмі».

Адам ОМЕЛЬЧУК, голова Володимир-Волинської міськрайонної організації спілки ветеранів Афганістану: «Це питання давно пора було вирішити, щоб відновити історичну справедливість. А проблеми… Вони завжди були і будуть. І як давали їм раду, так і даватимемо. Тож проблем з перейменуванням не бачу. Та перед тим варто вивичити усі деталі, яким чином це можна зробити».

Володимир МУЗИЧЕНКО, автор книги «Володимир єврейський»: «До цієї ініціативи ставлюсь позитивно. Єдине, треба зважити на пов’язані з цим юридичні і фінансові питання. Наскільки вони критичні. Назва зафіксована у всіх базах, документах, печатках, статутах і т.п. і т.д. Треба врахувати досвід перейменування інших міст. Це серйозна справа, якою мають займатись фахівці».

Далі буде…

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!