Про переваги мобільного зв’язку можна говорити багато. Проте з кожним днем додаткові послуги та пропозиції, що надходять у вигляді смс-повідомлень, просто починають дратувати. Невідомо з яких джерел деякі спритні ділки віднаходять номера телефонів та настирно починають розсилати повідомлення  привабливого змісту.

Для прикладу, ось таке повідомлення:«Вітаємо! Ви виграли автомобіль марки… Для подальшої інформації зв’яжіться за телефоном  і зайдіть на вказаний сайт». Якщо слідувати  посиланню на сайт, то дійсно опиняєшся, начебто, на інтернет-сторінці дилерів відомої автомобільної марки.   А щоб отримати цю машину, необхідно всього лише перерахувати певну суму  на певний рахунок. Зрозуміло, що як тільки гроші опиняються у шахраїв, і телефони, і сайт кудись зникають.

До речі, на таку дешеву наживку таки «клюнула» жителька Володимир-Волинського району, у котрої спритні шахраї видурили 17500 гривень. І тільки після того, як просили  перерахувати певну суму за розмитнення, пенсіонерка зрозуміла, що її ошукано. Піднявши хай, звернулася до поліції. Але вистежити шахраїв, які створюють одноденні сайти та щоразу викидають сім-карти після вдалої оборудки, навіть кіберполіції напевно не вдається.

Нещодавно на номер від одного із мобільних операторів мешканцю міста надійшло повідомлення від «POSHTORG» такого змісту: «Терміново! Швидше отримайте 360000 гривень готівкою». За цим слідував контактний телефон та якийсь код.  Зайшовши на вищезгаданий сайт, чоловік віднайшов дуже багато коментарів, які вкотре доводять «лохотрон». Бо ця контора спершу пропонує придбати каталог товарів, виписати якийсь із переліку, і тільки тоді покупець візьме участь в розіграші отих 360 тисяч. Хтось таки може й купується на подібні обіцянки. І в той час, коли людина очікує довгожданні сотні тисяч, пошторг заробляє гроші.

У цій історії дивує одне: звідкіля ж береться телефонна база, якою уміло користуються мобільні шахраї? Коли номери телефонів вводяться лише у терміналі та банкоматах Приватбанку. Звідкіля йде витік інформації? І хто має займатись дільяністю мобільних шахраїв?

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!