Пенсійний фонд затримує виплати пенсіонерам. У відділеннях Укрпошти та Ощадбанку, затримку пояснюють технічними збоями у роботі органу. У Пенсійному фонді натомість кажуть, що затримують виплати через розриви у надходженні єдиного соціального внеску. Коментувати ситуацію детальніше відмовилися. Gazeta.ua запитала у експерта Тараса Загороднього його думку з цього приводу.

“Касові розриви надходження єдиного соціального внеску, означає – немає грошей. Пенсійна система, якою користуємося нині, добре працює, коли на одного пенсіонера є 3-4 працюючих. Одне покоління змінює інше, як і було раніше, коли в сім’ях було 5 дітей. Якщо родина має 1-2 дитини, – вона не така ефективна. Наша пенсійна система – не накопичувальна, а працює за рахунок тих, хто отримує гроші офіційно. З їхнього заробітку йдуть відрахування. Але є ще тіньова зайнятість – люди, які не сплачують внесків. Це є однією з проблем.

Також зараз період відпусток і з виплатами в цей час завжди є спад. Великий відтік працюючого населення до Польщі теж дає наслідки. Вони сплачують ці внески все рівно, але до польських організацій. Судячи з активності прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, ця ситуація має швидко вирішитися. Пенсії покриють грошима з резервного фонду або із запозичень на внутрішньому ринку. Тим не менш, великих збоїв у роботі пенсійного фонду немає, враховуючи війну на Донбасі. Пенсії підвищуються та виплачують – це вже добре. Немає причин говорити, що це буде постійним явищем. Експорт зростає, економіка зростає на 3% кожен квартал – отже, є гроші фінансувати пенсійні програми.

Виходів із цієї ситуації є кілька. Проводити повну реорганізацію пенсійного апарату держави. Провести ревізію пенсійного фонду. Залишається неясним, чому не можна перевести багато функцій на банківські карти. Замість цього бачимо 40 тисяч людей, які працюють в цій установі. Можна також відмінити пенсії як такі і назвати їх соціальною допомогою, як у Грузії. Або знижувати податки, щоб люди могли накопичувати гроші на старість, як це роблять у Китаї та Японії. У них державні пенсії відсутні”.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!