Верховна Рада ухвалила три закони з так званого пакету “Чужих дітей не буває”. Зокрема, народні депутати збільшили економічні передумови захисту права дітей на належне утримання; посилили соціальний захист осіб, які доглядають за хворими дітьми, та скасували оподаткування аліментів .

Серед цього пакету законів є закон, котрий  посилює відповідальність  одного з батьків, який не хоче платити аліменти.  Крім того,  якщо аліменти не сплачуються більше року,  їх сума збільшується на 20%. А для злісних аліментників – передбачена можливість провести за гратами до 2-х років.

Як зазначає  провідний спеціаліст Володимир-Волинського районного  відділу ДРАЦС                    Олена Семенюк, ще однією новацією закону є зміни до положення про дозвіл на виїзд дитини за кордон. Той із батьків, з ким залишилась дитина, зможе без дозволу іншого вивезти її за кордон на навчання, лікування та відпочинок  на термін до місяця за умови надання побачень з дитиною іншому з батьків. При цьому батькові, з яким дитина не живе, для поїздки за кордон знадобиться нотаріально завірена згода другого з батьків або рішення суду про дозвіл на виїзд дитини без згоди. Водночас, якщо батько, з яким не живе дитина, не сплачує аліменти більше чотирьох місяців (трьох місяців – якщо дитина хворіє), його дозвіл на виїзд дитини не потрібен навіть для подорожі терміном більше місяця.

У серпні цього року вступає в силу закон, яким  внесено зміни до Сімейного кодексу щодо норми, за якою діти тепер мають право на виділ у натурі майна, яке перебуває у спільній сумісній власності батьків.  Тобто, визначаючи розмір аліментів,  суд повинен враховувати наявність у платника не тільки рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, а й майна і майнових прав у цілому.

«Нагадаємо, – продовжує пані Олена, – суд, встановлюючи мінімальний розмір аліментів на дитину, зазвичай виходить із прожиткового мінімуму, який відповідає віку цієї дитини. Проте суд може і не обмежується розміром доходу платника аліментів, якщо його витрати перевищують цей заробіток і він не підтвердив джерело походження коштів».

Також цікава норма стосується скасування утримання батьків дітьми. Так, діти можуть бути звільнені судом від обов’язку утримувати батьків або брати участь у додаткових витратах, якщо у матері або батька була заборгованість з аліментів за три роки, і її не погасили на момент винесення судом свого рішення.

 

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!