Назву статті продиктувала мешканка вулиці Хвильового Любов Ростопчина, котра звернулася до редакції «ВолодимирМедіа» з проханням озвучити на сторінці видання свою біль від того, що ні  міська влада, ні відповідні служби та, навіть суд,  чотири роки не можуть вирішити проблему із вигрібною ямою, яку вирив її сусід   для відходів домашньої свиноферми.

«Протягом багатьох років я безуспішно намагаюся розв’язати проблему як жити, коли майже щоденно доводиться відчувати нестерпний сморід від вигрібної ями, яку облаштували мої сусіди. У ній збираються рідкі відходи від відгодівлі різних домашніх тварин, зокрема свиней. Звичайно, ніхто не може заборонити господарську діяльність на власній земельній ділянці, але вона не повинна приносити шкоду здоров’ю інших людей, що проживають поруч. Крім того, існують відповідні нормативи для будівництва відповідних споруд, яких потрібно притримуватися. Натомість майже поруч з огорожею, недалеко від житла знаходиться вигрібна яма, на якій відсутній герметичний  люк, а просто закритий  плівкою. Крім того, відсутне герметичне покриття внутрішньої частини ями. А поряд, менше як 20 метрів від ями, прокладено водогін, яким користуються декілька сімей.

Для вирішення цих проблем я неодноразово зверталася до місцевої влади, зокрема до міського голови Петра Саганюка, його заступників, до депутатів. Навіть порушувала питання на одній із сесій міської ради. Але, як правило,  наштовхувалася чомусь на незрозумілі відписки, де зазначено, що жодних серйозних проблем не існує.

Якщо ж так, то давайте шановні депутати, а чи ви, міський голово пане Саганюк, чи ваш заступник пан Матвійчук, поміняймося з вами  житлом хоча б на декілька днів для того, аби  відчути  на собі ті незручності, які щоденно псують мені життя. Попийте води з того водогону, що межує з вигрібною ямою, ризикуючи щоразу отруїтися, як  нещодавно сталося в одному із міст Одещини, коли у водогін потрапила хвороблива паличка з вигрібних ям.

Я вже втратила надію на позитивне вирішення цієї проблеми. Бо усі звернення на Урядову гарячу лінію, в різні міністерства  повертаються до місцевої влади, яка, на мою думку, або не здатна вирішувати проблеми, або у силу певних причин та обставин не бажає їх вирішувати. Навіть місцевий суд  не захотів детально вникнути в ці проблеми.

Нещодавно створена Держпродспоживслужба, в обов’язки якої входить, зокрема вирішення таких проблем, пообіцяла , що найближчим часом спробують розібратися детально на місці з тими питаннями, які турбують мене із 2014 року. Є надія, що можливо щось таки зрушиться з мертвої точки…”

Під час спілкування з автором статті вдалося дізнатися, що окрім міських керманичів, Любов Михайлівна зверталася до нардепа Ігоря Гузя та його помічника Віктора Хиця, котрий до речі, є її сусідом. На перших порах обіцяли проблему вирішити.  Однак….

Фото з соцмереж

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!