До редакції «Володимирмедіа» звернувся мешканець Устилуга. Проживаючи у прикордонному містечку, чоловік щодня бачить, як вантажівки зранку до смерканку возять ліс.

-На мою думку, відбувається величезна вирубка дерев, яку здебільшого почали списувати на проблему з короїдом,  – говорить він. –  Тривогу б’ють лісівники, стурбовані тим, що нічого не можуть вдіяти із цими комахами, які знищують ліси. Але коли бачиш, як рубають червоні дуби, що є досить стійкими до шкідників, на відміну від соснових дерев, які стають їх жертвами, виникають певні сумніви, чи на законних підставах це робиться?

Чоловік запропонував показати  місця, де відбувається вирубка. Рухаючись польовими дорогами по території Устилузького лісництва, не можна було не помітити зарослі чагарниками галявини на яких, за словами устилужанина, колись росли дерева.

– Можливо, вони були старі або ж пошкоджені, і їх вирубали через це,  а на їх місце посадили нові?

-Якщо навіть і так, то чому нових ніде не видно? Не виросли? Чи у хащах поховались, – відповідає. – Не беруся стверджувати, але сьогодні більше рубають, ніж садять.

Проїхавши кілька кілометрів, зупиняємось. Десь приблизно за метрів 20-30 вбік –  галявина, на якій лежать зрізані стовбури дерев й гілляки з сухим дубовим листям. Машиною туди не заїдеш, бо дорога така, що ліпше пішки можна дійти, і то добре дивитись під ноги, щоб не втрапити у сліди від машин, які перетворились у ями.

– Ось вам і докази, – червоний дуб. Видно, що це – здорове дерево було, яке з невідомих причин зрізали. А от куди воно піде, – вже інше питання. Чомусь впевнений, що не на дрова. (Вартість кругляка м.куб. від кількох тисяч гривень ред).

На узбіччях лісових доріг  можна бачити зрізані стовбури не тільки дубів, а й сосен та інших дерев. Співрозмовник зазначає, це тільки те, що лежить, так би мовити, зверху. А ще скільки рубається на інших ділянках, яких менше видно, бо знаходяться подалі від дороги. Зважаючи на каравани машин, що возять ліс зранку до пізнього вечора, а також голі ділянки, кількість яких зростає, дерев знищується немало. Куди їх дівають, і з якою метою вирубують, та чи відбувається усе законно, – інше питання. Відповідь хотілось б почути від керівництва лісового господарства.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!