Нещодавно видання «ВолодимирМедіа» у публікації «Верховний Суд змусив Павла  Карпюка повернути 156,5 га землі»  подало основні витримки із рішення Верховного Суду  (20.06.2018  Постанова),  який поставив крапку на незаконному прихваті сільськогосподарських угідь районним депутатом, ревним свободівцем теритоірального масштабу Павлом Карпюком (бо не лише в районі, а й умісті настирно  прагне  за безцінь земельки  прибрати). А саме, свого часу  «ВорчинАгро» під керівництвом матері  вищезгаданого  пана без законних та це підстав взяло в оренду  156,5 га земель сільськогосподарського призначення на території донедавна двох сільських рад (Зорянської та Стенжаричівської) Володимир-Волинського району, які в даний час  об’єднані в   Устилузьку ОТГ.  Брали для ведення фермерського господарства  ВорчинАгро, а фактично обробляло КарпоАгро. Тут й Шерлок Холмс зі своєю дедукцією  не розбереться у хитромудрих схемах, які два роки вивчали судді усіх  інстанцій.

Зважаючи на те, що орендована земля знаходиться за межами населених пунктів  Устилузької ОТГ, перший коментар   видання взяло у голови Устилузької міської ради Віктора Поліщука. До речі, саме Віктору Ростиславовичу на минулих виборах в опонентах на посаду міського голови  виступав той же Павло Карпюк. Однак громада на дешеві обіцянки Карпюка не повелася. Тим більше, що для устилужан та жителів сіл прикордоння  Павло є «зальотним» політиком. І ось уже декілька років підряд, затаївши внутрішню образу, свободівець практично на усіх сесіях Устилузької ОТГ мутить воду у склянці, при цьому не забуваючи про приватні інтереси. То йому у першу чергу асфальтну дорогу до Ворчина через ліс треба прокласти замість дороги до Лудина, якою дибираються декілька десятків дітей до школи. То, як підтвердив суд найвищої інстанції, земельки на неіснуючі фермерські господарства  намагався оформити. А ще й трохи лісових угідь вдалося застовбити. Що, дарма патріотом-націоналістом себе вважає? Дарма на майдані дрова у бочках палив?

Як зазначив у розмові Віктор Ростиславович, ознайомившись із постановою Верховного Суду, відразу ж  звернувся до виконавчої служби. Однак із виконанням даного документу виникли певні труднощі, оскільки на самісінькому початку  розгляду справи в судах, Зорянська та Стенжаричівська сільські ради були окремими територіальними одиницями. Нині ж вони увійшли до складу Устилузької ОТГ, тому повертати землі потрібно не вищезгаданим сільським радам, як зазначено у постанові, а об’єднаній територіальній громаді. Тому довелося міському голові Устилуга надати рішення сесії про те, що Устилузька ОТГ є правонаступником сільських рад.  Окрім цього, лише у вересні  територіальній громаді Устилуга згідно чинного законодавства  передадуться  землі, які знаходяться за межами  населених пунктів.

Допоки тривали судові процеси,  у  листопаді 2016 року на підставі рішення Володимир-Волинського міського суду  відбулося  розірвання договорів  оренди із «ВорчинАгро», а саме: 21.11 2016 року на земельну ділянкою площею 31,2291 га; 21.11.2016 року на земельну ділянку 5,8217 га; 10.11.2016 року на земельну ділянку площею 66,9993 га; 21.11.2016 року на земельну ділянку площею 27,8245 га та 10.11.2016 року на земельну ділянку площею 24,6232 га. Тобто, фермерські господарства Карпюка не мали  права займатися господарською діяльністю на згаданих земельних наділах. А що ж було насправді?

До податкової інспекції Павло Карпюк, зважаючи на те, що договори оренди розірвані, відразу ж подав уточнюючий розрахунок орендної плати, з якого прибрав  усі вищезгадані гектари. Відповідно, орендна плата за ці землі до бюджету не сплачувалася.

І наостанок. Упродовж трьох років тривали суди. Договори оренди розірвані. Однак насправді фермер засівав усі ці наділи, орав, косив та збирав врожаї.  Про це розповідають місцеві сільськогосподарські виробники та селяни.  Але чому ніхто із територіальної громади, контролюючих органів це не фіксував – питання відкрите. Невідомо, як до рішення суду віднесеться сам Карпюк. Може вирішить й надалі її обробляти. Адже попередні роки йому в цьому ніхто не ставив перепони.

Останнє слово у цій історії, на нашу думку, все ж таки повинні сказати відповідні контролюючі та правоохоронні органи.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!