Капітан Роман Багаєв, який тричі поспіль перемагав у конкурсі на найкращий танковий взвод ЗС України, звільнився з лав Збройних сил. Як передає Новинарня, це сталося ще в липні, невдовзі після виступу взводу Багаєва на змаганнях НАТО Strong Europe Tank Challenge в Німеччині.

“Звільнився в липні. Закінчився контракт. Він у мене був із 2013 року”, – сказав офіцер у коментарі редактору “Новинарні” в ефірі програми “Фронт” на каналі UMN. Тепер уже колишній командир роти 14-ї окремої механізованої бригади пояснив, причиною непродовження контракту із ЗСУ стало насамперед невирішене квартирне питання.

При цьому звільнення контрактників з армії стало масовим явищем. За словами Багаєва, в його роті лишилося менш як 15% військових, які пройшли активну фазу бойових дій на Донбасі у 2014-2015 роках.

 “Зараз теж багато хто звільняється. Перша проблема – це незабезпечення житлом. Із тих, з ким я розмовляв, відсотків 80 залишилися б, якби їм видали якусь квартиру. В такому разі вони згодні були й на 10 років контракт підписати”, – розповів Роман Багаєв.

“А друга проблема – великий відрив від сім’ї. Бувало так, що ти більше року в АТО – і за цей час лише раз відпускали у відпустку додому”, – пояснив офіцер. Ще однією підставою для звільнення Багаєва стало його одруження – та, відповідно, потреба мати більше житло.

“Я ставив питання ще в березні: у мене тепер сім’я, я нещодавно одружився – якщо мені дадуть квартиру, я підпишу контракт іще. То мені пропонували квартиру загальною площею 17 квадратних метрів чи щось таке. Я відмовився. Якби це було тоді, коли я ще лейтенантом прийшов і ще був сам – то звісно. А з сім’єю…” – розповів танкіст.

Багаєв каже, що в ППД (пункті постійної дислокації) 14-ї бригади у Володимирі-Волинському будується багатоквартирний дім для військових, “але прості смертні навряд чи там отримають квартири”.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!